Türk Telekom Hat Devir Formu

“Türk Telekom Hat Devir Formu” başlıklı içeriğimizde; hat aboneliğinizi devretmek istemeniz durumunda yapılması gerekenlere dair tüm detayları yazımızda bulabilir ve ilgili hat devir formunu pdf formatında indirip çıktısını aldıktan sonra, üzerinde gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Hat devir işlemleri adına bu yazımızda da bolca faydalandığımız Türk Telekom’un resmi websitesine şuradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ek olarak, internette arama yaparken bu durum ile ilgili karşınıza; “hat devir” yerine “telefon devir, faturasız hat devri, faturalı hat devri” gibi sonuçlar çıkabilir. Bilmenizi isteriz ki bunların hepsi aynı anlama gelmektedir.

Hat (Telefon) Devir İşlemi Nedir?

Bir telefon üzerinde kullanılan hattın, kampanya koşulları ile donanım ürünü olması koşulu hariç olmak üzere farklı bir kişi adına geçmesini sağlayan işlemdir. Uygulanması gereken işlemler ve temin edilmesi gereken evraklar çerçevesinde hat devir sürecinin yorucu olduğu söylenemez.

Türk Telekom Hat Devir İşlemi Ne Kadardır?

Güncel durumuyla, Türk Telekom’un resmi websitesinde şu ifadeler yer almaktadır: “Devir için işlem ücreti alınmaz, devir alan müşteri yeni abonelik yapmış sayıldığı için ​hattı devir alan müşteriden ilk abonelik vergileri devlet adına tahsil edilir.

Devir alınan hat Faturalı olarak açılacak ise; Devralan müşterinin ilk faturasına Özel İletişim Vergisi yansıyacaktır. Ayrıca TGM Ruhsat ve TGM Kullanım ücretleri de devir alanın faturalarına yansıtılacaktır.

Devir alınan hat Faturasız olarak açılacak ise; Yeni hat açılışında yansıyan Özel İletişim Vergisi ücreti müşteriden devir işlemi esnasında Türk Telekom Grup Mağazaları tarafından tahsil edilir.”

Yine de yaşanabilecek değişiklikler adına hat devir işlemlerini başlatmadan önce Türk Telekom bayiilerinden veya çağrı merkezinden bilgi almakta fayda var.

Türk Telekom müşteri hizmetleri tel no: 444 1 444

Türk Telekom Hat Devir İşlemi Nasıl Yapılır?

Hat devir işlemi için başvurularınızı Türk Telekom İletişim Merkezleri’ne yapmanız gerekmektedir. Devir işleminin tamamlanması için doldurulması gereken belgeleri ise alt başlıkta görebilirsiniz.

Bu işlem ücretsizdir. Devralan abonenin ilk faturasına Özel İletişim Vergisi yansıyacaktır.

Türk Telekom Hat Devir İşlemi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Devir talebinde, devralan ve devreden olmak üzere her iki tarafın devir formunu doldurup imzalaması gerekmektedir.

Devreden sadece kimlik fotokopisini bırakırken devralan yeni abonelik için gerekli olan kimlik fotokopisi, yeni abonelik sözleşmesi gibi evrakları ibraz etmeli. Devralan kişinin kimlik fotokopisi dışında önceden hazırlaması gereken bir bilgi yoktur; diğer gerekli tüm belgeler işlem gerçekleştirilirken de doldurulabilir.

Not: Aşağıda yer alan Türk Telekom hat devir formu, Türk Telekom’un resmi websitesinden temin edilmiştir.

Türk Telekom Hat Devir Formu

Konuya ilişkin ilginizi çekebilecek diğer içerikler:

Scroll to Top