Kullanım Şartları

dilekceornegi.com yalnızca bilgi sağlamaktadır ve yardım etmeye çalışmaktadır, başka hiçbir başlık altında hiçbir sorumluluğu yoktur. Siteye giren herkes bu durumu kabul etmiş sayılır.

Tüm hukuki konularda bir Avukattan hukuki danışmanlık almanız ve davalarınızı bir Avukatın takip etmesini sağlamanız hukuki maddi ve manevi güvenceniz için gerekli ve faydalıdır. Lütfen hukuki konularda Avukatınızın yönlendirmesi ve danışmanlığı ile hareket ediniz.

Yapacağınız tüm başvurular ile ilgili mevzuatı araştırarak doğru bir müracat yapmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Yapacağınız tüm başvurular ile ilgili ulaşacağınız tüm sonuçlar yine sizin sorumluluğunuzdadır.

İçerikler ile alakalı mevzuatlarda değişiklikler olmuş olabilir, bilgiler değişmiş ve güncelliğini yitirmiş olabilir, belgeler güncel mevzuata uygun olmayabilir , bu sebeple başvuru yapacağınız kurumun yönlendirmesi ile güncel mevzuat ve bilgilere göre dilekçe yazmanız gerektiğini unutmayınız.

Tüm içerikler Hukuk Müşavirliğimiz tarafından takip edilmekte olup tüm dilekçe örnekleri zaman damgası ile tescil edilerek koruma altındadır, izin alınmadan kopyalanması ve ticari amaçla kullanılması durumunda haklarımız saklıdır.

İçeriklerde yapılmış olacak yazım hataların düzeltilmesi , tarafı olduğunuz içeriklerin kaldırılması yada düzeltilmesi yada mevzuat değişikliklerine göre güncel dilekçe sunulması, istediğiniz başlıklarda dilekçe sunulması istekleriniz için icerik-at-dilekceornegi.com mail adresine mail göndermenizi rica ederiz.

Sitemiz telif haklarına saygılıdır telif ile korunan içerikleriniz veya markanız kurumunuz ile ilgili herhangi bir konu ile ilgili başvurularınızı icerik-at-dilekceornegi.com adresine yapmanızı rica ederiz.

Sitemiz yalnızca dilekçe yazımınız konusunda dilekçe örnekleri sunarak size bilgi sunma amacı ile kurulmuştur, başvurularınız ile ilgili yardım etme , dilekçe yazma gibi görevleri yoktur. Hiçbir kamu yada özel kurum ile bağlantısı yoktur. Hiçbir başvurunuz ile ilgili herhangi bir işlem yapma yetkisi ve görevi yoktur. Sitemiz sadece bilgi paylaşmaktadır ve hiçbir sorumluluğu yoktur. Yazım hataları ve tüm hataları yanlışlıklar ve dilekçeler ile ulaşılabilecek bilimum sonuçlar ile ilgili herhangi bir sorumluluğumuz kesinlikle bulunmamaktadır. Siteye giren herkes bu durumu kabul etmiş sayılmaktadır.

Tüm işlemler ile alakalı yalnızca kolaylık sağlayacak bilgiler sağladığımızın bilincinde olunuz. Tüm işlemler ile ilgili tüm sorumluluğun tarafınızda olduğunu unutmayınız.

Internet üzerinden erişebildiğiniz kamu kurumları yayınladıkları belgeler dışında kalan tüm bilgi ve belgelerin güncel olmayan , eksik , yanlı veya yanıltıcı bilgiler içerebileceğini dikkate alarak tüm işlemlerinizde hukuki görüş alınız ve kamu kurumlarının sağlamakta olduğu bilgi ve belgelere itibar ediniz.

Ayrıca sıklıkla yaşanan dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olunuz ve aşağıdaki bilgilendirmeyi dikkate alınız.

Tanımadığınız kişilerin hukuki meselelerinizi para karşılığında çözebileceği iddaalarına itibar etmeyiniz. Hiçbir kamu görevlisi hiçbir zaman şahsi bir hesaba veya bir şirket adına kayıtlı bir banka hesabına para yatırmanızı talep etmez ayrıca hiçbir kamu görevlisi sizden nakit para , altın veya ziynet eşyası talep etmez. Böyle bir talep ile karşılaşırsanız kesinlikle kabul etmeyiniz ve Emniyete durumu bildiriniz.

Tüm hukuki konularda yalnızca Baroya kayıtlı Avukatlara , Adli makamlarda aktif görevde olan Hakim Savcı ve Adliye personeline , Kamu ve Emniyet Görevlilerine itibar ediniz. Tanımadığınız ve Kamu görevlisi olduğundan şüphe ettiğiniz kişilere inanmayınız.

Unutmayınız Türk Devleti ve hiçbir görevlisi milletinin hiçbir ferdini telefon ile arayarak bir sebep ile korkutmaz ve hiçbir başlık altında para ve maddi değeri olan bir eşya talep etmez, bankaya para göndermesini istemez veya bir yere para getirmesini veya birine para teslim etmesini istemez. Böyle bir talep ile karşılaşmanız halinde görüşmeyi sonlandırınız ve ilgili kişileri Emniyet Birimlerine şikayet ediniz..

Scroll to Top