Sim Kart Bloke Kaldırma Dilekçesi

“Sim Kart Bloke Kaldırma Dilekçesi” başlıklı içeriğimizde; banka tarafından sim kartınıza konulan blokeyi kaldırmak istemeniz durumunda, yapılması gerekenlere dair detaylara ve ilgili dilekçe örneğine yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sim Kart Blokesi Nedir?

Kartınızı 4.5G’ye uyumlu hale getirdiyseniz, operatör değişikliği yaptıysanız veya sim kartınızı başka bir telefona taktıysanız bankanız bunu algıladığı anda sim kartınızı bloke ederek sizin adınıza güvenlik önlemi alır. Günümüzde, bu blokeyi kaldırmak için uygulanması gereken işlemler ise oldukça pratiktir. İşlemlere dair bilgi almak için yazımızın son başlığına göz atabilirsiniz.

Bankaya Kayıtlı Sim Kart Bloke Olursa Ne Olur?

Sim kart bloke olduğu takdirde uygulayamacağınız işlemlerden bazıları aşağıdaki gibidir. Aşağıda yer verilen maddelerden görebileceğiniz üzere sim kartın bloke olması, hemen hemen bankacılık sistemindeki tüm işlemlerinizi kısıtlamaktadır.

 • Hesabınızın olduğu bankanın internet ve mobil bankacılığına giriş yapamazsınız.
 • Telefon bankacılığıyla yapacağınız işlemler için gönderilecek tek kullanımlık şifre size ulaşmayacaktır.
 • İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapabilmeniz için (3D Secure yöntemiyle) gerekli onay şifresi telefonunuza ulaşmayacaktır.
 • Online kredi başvurusu yapamazsınız, aynı şekilde bankaların anlaşmalı olduğu mağazalardan alışveriş kredisi de çekemezsiniz.
 • Kredi başvurusu yapamazsınız, yapsanız dahi kredinizi kullanamazsınız.
 • İnternet ve mobil bankacılık sistemlerine erişim sağlayamayacağınız için banka hesaplarınıza erişemez, bu servisler üzerinden normal şartlarda yaptığınız işlemleri yapamazsınız.
Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Bunun için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Aşağıda ilgili yöntemleri görebilirsiniz.

1. Yöntem: Şubenize giderek sim kart bloke kaldırma formunu imzalamanız durumunda banka yetkilisi kartınız üzerindeki blokeyi birkaç dakika içerisinde kaldıracaktır.

2. Yöntem: Eğer sistemde eksik bir bilgi yoksa müşteri hizmetlerini arayarak sim kart bloke kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilisinin size ileteceği tüm güvenlik sorularının cevabını eksiksiz verdikten sonra sim kart bloke kaldırma işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

3. Yöntem: Eski usül ile bankaya dilekçe yazarak da bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yazılması gereken dilekçe örneğine ise yazımızın sonundan ulaşabilir ve word/pdf formatında indirip boşlukları kendinize uygun şekilde doldurabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemi uygulamanız halinde dilekçenin yanında kimlik fotokopinizi de sunmanız gerektiğini unutmayınız.

Sim Kart Bloke Kaldırma Dilekçesi
          ...... BANKASI ...... ŞUBESİNE


    ....... şubenizde kayıtlı olan .... ... .. .. no.lu GSM numaramın sim kart blokesinin kaldırılmasını istiyorum.
    Bu hususta gereğini bilginize arz ederim.
	

                               İmza
                             Ad Soyad

Adres:

Ek:
  1. Kimlik fotokopisi

Yararlı Olabilecek Kaynaklar:

 1. Fibabanka – Sim Kart Bloke

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

 1. Banka Bilgi Güncelleme Dilekçesi
 2. Kredi Kartı Aidat İadesi Dilekçe Örneği
Scroll to Top