Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dilekçe Örneği

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dilekçe Örneği Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermekte olan ve her il için ayrı bir müdürlük olarak teşkil edilmiş kamu kurumudur.

Mevzuatta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğün genel olarak il genelindeki spor faaliyetlerinin programlanması düzenlenmesi yönetilmesinin tertip edilmesi , spor imkanlarının kamu yararına geliştirilmesini sağlamak, spor idarecisi, antrenör ve her seviyede görevli ve hakemlerin yetiştirilmesi ve gelişen toplum ihtiyaçlarını karşılayabilecek spor imkanlarının oluşturulmasını planlamak ve spor eğitim merkezlerinin kurulmasını sağlamak olarak tanımlanmıştır.

Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri Bakanlık adına il çerçevesinde sürdürülen konularda yetkili kurumlardır.

Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri
İletişim Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı teşkilat iletişim bilgileri sayfası Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri İletişim Bilgileri sayfasına erişerek ilgili il müdürlüğünün adres ve telefonlarına erişmeniz mümkündür.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne dilekçe nasıl yazılır ?

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bir kamu kurumu olduğundan yazılacak dilekçelerin resmi dilekçe yazımı kurallarına uygun biçimde kaleme alınması zorunludur.

Dilekçeler boş temiz çizgisiz a4 kağıtlara siyah kalıcı renk ile yazılmalıdır, el yazısı ise düzgün ve okunur olması gerkemektedir. Yazıların uygun boyutlu yazı tipleri ile yazılması , Türkçe dili ile yazılması , Türk dili ve dilbilgisi kurallarına uygun biçimde yazılması ve Türkçe latin harflerin kullanılması zorunludur.

Farklı renk , farklı boyut , farklı dil , farklı karakterler ile yazılan dilekçeler işlem görmemektedir.

Dilekçeler tüm dilekçelerde olduğu gibi başvuru sebebinin izah edilmesi , gerekli bilgilerin sunulması , gerekiyorsa taleplerin izah edilmesi ve en son paragrafta da taleplerin sunulması biçiminde kaleme alınırsa makul ve anlaşılır olur.

Genel olarak 3 4 paragrafı geçmeyen , her paragraf en çok 5 cümleden oluşan , her cümle de en çok 15 kelimeden oluşan metinler oluşturulması makuldür.

İfadelerinizi net ve anlaşılır biçimde yazmaya özen gösteriniz.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dilekçe Örneği

Aşağıda örnek bir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü dilekçesi yer almaktadır, hangi il müdürlüğüne yazılı başvuru yapılıyorsa ünvanını , yazılı başvuru sebebinizin ifadesi olan dilekçe konusunu , dilekçe metninizi oluşturduktan sonra İsim soyisim tarih ve ıslak imzalı olarak kuruma şahsen sununuz.

Kurumsal başvurularda yetkili imzası kaşesi ve resmi belgelerin gerekebileceğini unutmayınız.

Yazılı başvurudan önce mevzuatı ve gerekiyorsa müdürlüğü arayarak işlemler ile ilgili bilgi alarak hareket ediniz.
........................... Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne


Dilekçe Konusu : (Yazılı başvuru sebebinizi bir cümle ile ifade ediniz.)


(Başvuru sebebinizi , gerkeçe ve dayanaklarınızı , gerekli bilgileri makul anlaşılır kısa paragraflar halinde sunduktan sonra son paragrafta istemlerinizi yazarak dilekçe metninizi tamamlayınıız)

							Tarih :
							İsim Soyisim :
							İmza : 
							

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Web Sitesi : https://gsb.gov.tr/

Scroll to Top