Yabancı Dilde Adli Sicil Belgesi Talep Dilekçesi

Adli Sicil Belgeleri Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı yürütmesinde bulunan tüm adliyelerden alınabilmektedir. Adliyeye şahsen müracat edilerek dilekçe sunulması gerekmektedir. Ayrıca bu belge edevlet hizmetleri arasında da yer almaktadır fakat birçok kurum mühür ve ıslak imzalı belge talep edebilmektedir. Resmi devlet mührü bulunan belge isteniyorsa adliyeden , elektronik belge isteniyorsa edevletten alınabilmektedir. Ayrıca edevletten alınan belgeler elektronik apostil de edilebilmektedir.

Normal apostil ile iletilmesi gereken belgeler için noter yeminli çeviri yapılarak apostil yapmak yerine Yabancı Dilde Adli Sicil Belgesi Talep Dilekçesi verilerek yabancı dilde adli sicil belgesi yani yabancı dilde sabıka kayıt belgesi alınarak kaymakamlık veya valiliğe müracat edilerek apostil işlemi yapılabilmektedir. Bu sayede noter ve çeviri maliyeti olmayacağı için sizin için daha kolay ve ekonomik apostil edilmiş yabancı dilde adli sicil sabıka kayıt belgesi sahibi olabilirsiniz.

Adli Sicil Belgeleri yani sabıka kayıt belgeleri İngilizce , Almanca , Fransızca , İspanyolca , İtalyanca , Flemenkçe , Danca , Portekizce , Çince ve Rusça olarak düzenlenebilmektedir. Dilekçenizi düzenlerken dil seçeneğini seçmeyi unutmayınız. Dilekçeniz içeriğinde Tc Kimlik Numarası ve kimlik olarak pasaport beyan ediyorsanız pasaport numarası , Belge Numarası , İsim , Soyisim , Anne Adı , Baba Adı , Doğum Tarihi ve Doğum yeri bilgileri dilekçe metninde sunulmalıdır.

Yabancı Dilde Adli Sicil Belgesi Talep Dilekçesi vermek için adliyeye şahsen gidilmesi gerekmektedir ve genel yoğunluk yoksa dilekçeniz aynı gün işleme alınarak belgeniz teslim edilebilmektedir. Yoğunluk olan günlerde size hangi gün düzenleneceği de dilekçe kabulü esnasında bildirilmektedir.

Adliyelerde adli sicil belgesi yani sabıka kayıt belgesi başvuruları bir yazı işleri makamında yapılmaktadır, genellikle mahkeme kalemlerinden ayrıdır, giriş güvenlik veya bilgilendirme görevlilerine konuyu iletirseniz başvuru yerini size memnuniyet ile ileteceklerdir. Başvurunun şahsen Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu veya vekil avukat tarafından vekaletname aslı ibraz edilerek yapılması gerekmektedir.

Aşağıda TC Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenmiş olan hazır Yabancı Dilde Adli Sicil Belgesi Talep Dilekçesi ni sizin ile paylaşıyoruz. Metin olarak bilgisayarınızda düzenleyebilir çıktı alarak ıslak imzalı olarak müracatınızda kullanabilirsiniz.

Yabancı Dilde Adli Sicil Belgesi Talep Dilekçesi

T.C. 

ADALET BAKANLIĞI

ADLİ SİCİL VE İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE


…………………………. … ülkesine verilmek üzere üzere, yabancı dile tercüme edilmiş adli sicil sorgulama sonucunun tarafıma verilmesini sayıgılarımla arz ederim.

									…. / …. / ……
									Adı ve Soyadı
									    İmza


Belgenin hangi dilde talep edildiği:

İngilizce	o	Almanca	o	Fransızca	o	İspanyolca	o

İtalyanca	o	Flemenkçe	o	Danca		o	Portekizce	o

Arapça		o	Çince		o	Rusça		o


İletişim Bilgileri:  

                           

Kimlik Bilgileri:

T.C. No / Pasaport/		: …………………………………..........……………………….. 
 
Belge No			: ………………………………........…………………………….

Adı				: ………………………………………………………………….

Soyadı				: …………………………………..........………………………..

Ana Adı			: …………………………………..........………………………..

Baba Adı			: …………………………………..........………………………..

Doğum Yeri			: …………………………………..........………………………..

Doğum Tarihi			: …………………………………..........……………………….. Not:

Dilekçe ile birlikte nüfus cüzdanı, pasaport veya kimlik bildiren resmi belge aslını ibraz etmek zorunludur.

Bu belge TC Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü web sitesi üzerindeki dilekçe örnekleri sayfasında yer almaktadır ilgili sayfa erişim linki : https://adlisicil.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/dilekce-ornekleri

TC Adalet Bakanlığı EDevlet Hizmetleri Adli Sicil Kaydı sayfası erişim linki : https://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi

PTT Eapostil hizmeti kurumsal web sitesi : https://www.eapostil.gov.tr/

Scroll to Top