Üniversite Kayıp Diploma Dilekçe Örneği

Üniversite öğrencileri bölümüne göre 2 4 5 hatta 6 yıl emek verirler ve gerekli başarıyı sağlayabilmeleri koşuluna bağlı olarak mezuniyetlerini yani almış oldukları akademik eğitimi belgeleyen diploma alırlar. Birçok eğitimde diploma günümüz için pek bir önem taşıyor olmasa da belirli meslekler için diploma aslında mesleği icra edebilmenin en temel gerekliliği durumundadır.

Tıp Doktorluğu , Diş Hekimliği , Veterinerlik , Öğretmenlik , Avukatlık , Mühendislik , Eczacılık ve bunlar gibi akademik eğitimin mesleği icra edilebilmesi için temel şart olduğu ve diplomanın işin her alanında beyan edilmesinin gerekliliği yüzünden üniversite diploması birçok meslek grubu için çok değerli bir belgedir.

Bu sebeple üniversite diplomasının kaybolması birçok meslek için büyük bir sorun yaratır ve çok hızlı biçimde kaybolan diploma yerine yeni bir diploma alınması gerekli olmaktadır.

Diplomanın kaybolması büyük bir sorun değildir, insanlar daima bişeyler kaybeder ve yerine yenisi koyulabilir, yalnızca kaybedilen bir hayatın yenisini koyma şansımız bulunmamaktadır. Bu sebeple kaybolan diplomanız için üzülmeyin ve doğru adımları izleyin.

Neredeyse bütün üniversiteler tüm mezunlarına bir defaya mahsus kaybolan diplomanın yenisini düzenleyerek verirler , yani kaybolan diplomanız gibi çerçeveletip duvarınıza asabileceğiniz %100 orjinal bir diplomayı bir kez daha üniversitenize başvurarak alabilirsiniz. Ama bu defa kaybetmeyin çünki bir kez yeni diploma alındıktan sonra ikinci defa tekrar orjinal diploma verilmemesi de sözkonusu olabilmektedir. Çok yüksek kalitede renkli fotokopi alarak çerçeveletmeniz ve asıl diplomanızı çok güvenli bir yere saklamanız önemli bir çözüm olabilecektir.

Kaybolan diplomanızın yerine yeni diploma alabilmek için şahsen üniversitenize veya fakültenize başvurmanız gerekmektedir. Üniversite Kayıp Diploma Dilekçesi düzenleyerek şahsen başvurmanız ve işlemleri tamamlamanız gerekecektir. Aşağıda metin word ve pdf olarak düzenlediğimiz Üniversite Kayıp Diploma Dilekçe örneğini kişisel bilgileriniz veya eğitim bilgileriniz ile düzenleyip imzalayarak başvurunuzu yapmanız ve başvuru adımlarını takip ederek yeni diplomanızı almanız mümkündür.

Bir kez daha kaybetmeniz durumunda yeniden diploma düzenlenmesi mümkün olmayabilir fakat bu durumlarda da mezuniyet belgesi ve transkript alarak diploma ile eş resmi belge olarak tüm kurumlara beyan edebilirsiniz. Barolar , il sağlık müdürlükleri de bu tip mezuniyet belgelerini kabul etmektedir.

Üniversite Kayıp Diploma Dilekçe Örneği

	


	................................. Ünversitesi Rektörlüğüne
	.................................. Fakültesi Dekanlığına
	...................................Bölümü Başkanlığına
	................................... Enstitüsü Müdürlüğüne
	................................... Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne

	
	Mezun Durumda Olan ;

	Öğrenci No:
	
	Fakültesi :
	
	Bölümü : 

	İsim Soyisim :

	Tc Kimlik No : 

	Kayıt Yılı : 

	Mezuniyet Yılı : 

	Diploma No : 

	

	Üniversitenizin yukarıda belirtmiş olduğum bölümünü belirtmiş olduğum yıl tamamlayarak hak kazanmış olduğum ve tarafıma teslim edilmiş olan diplomam kaybolmuştur. Tarafıma yeni bir diploma düzenlenmesi için gereğini saygılarım ile arz ederim.	


Tarih :					

İsim Soyisim : 			

İmza : 				

	
	

Scroll to Top