Üniversite Bilgi Düzeltme Dilekçesi Dilekçe Örneği

Bilgi düzeltme dilekçesi nedir ?

Üniversite öğrencilerinin kayıtları esnasında kaydedilen bilgileri bazen normal yaşantılarındaki değişiklikler bazen mahkeme kararları bazen de insan veya sistem hataları ile güncel olmayan bilgiler veya hatalar içerebilmektedir. Bu gibi durumlarda özel veya genel bilgi düzeltme dilekçelerinin verilmesi gerekebilmektedir.

Bilgi düzeltme dilekçesi ne zaman verilmelidir ?

Bilgi düzeltme dilekçeleri değişen bilginin herhangi bir konuda kullanılması gerektiğinde veya hatalı bilginin kullanıldığı bir noktada soruna yol açması halinde verilmelidir.

Örneğin soyismi mahkeme kararı ile değişen veya evlendiği için eşinin soyadını kullanmak isteyen bir kişi bilgi düzeltme dilekçesi vererek soyisminin değiştirlmesini talep edebilir. Bunu yapabilmek için ilgili üniversite fakülte bölüm veya öğrenci işlerine Üniversite Bilgi Düzeltme Dilekçesi Dilekçesi vererek başvurması ve bilgiyi düzelttirmesi gerekmektedir.

Bilgi düzeltme dilekçesi genellikle kişisel bilgiler hakkında veriliyor olmasına rağmen bazı durumlarda başka amaçlar ile de verilebilmektedir. Örneğin sistemde kayıtlı ales puanının daha güncel bir puan ile yenilenmesi veya cep telefonu numarası değişikliği yada email adesi değişikliği gibi birçok konuda bilgi düzeltme dilekçesi verilebilmektedir.

Aşağıdaki bölümde bulunan dilekçe metnini kendi kelime işlemci programınıza kopyala yapıştır yaparak veya ekli word veya pdf dosyalarındaki Üniversite Bilgi Düzeltme Dilekçesi Dilekçe örneğini kendi kişisel bilgilerinize göre düzenleyerek üniversitenizin ilgili departmanına vererek bilgilerin düzeltilmesi için başvuru yaparak işlemleri başlatabilirsiniz.

Üniversite Bilgi Düzeltme Dilekçesi Dilekçe Örneği word ve pdf formatlı belgeler 2 sayfadan oluşmaktadır, 1. sayfa genel amaçlı bilgi düzeltme örneği , 2. sayfa da kişisel bilgilerin düzeltilmesi amaçlıdır. Örneğin baba adınız sistemde yanlış gözüküyorsa 1. sayfadaki örnek dilekçedeki bilgi düzeltme konusu , sebebi ve bilgiyi yazmanız yeterli olacaktır. Telefon Adres gibi bilgilerinizi güncellemek için ise 2. sayfaki dilekçe örneğini kullanabilirsiniz.

Üniversite Bilgi Düzeltme Dilekçesi Dilekçe Örneği

	.................................. Ünversitesi Rektörlüğüne
	.................................. Fakültesi Dekanlığına
	...................................Bölümü Başkanlığına
	................................... Enstitüsü Müdürlüğüne
	................................... Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne

	
	Öğrenci No:
	
	Fakültesi :
	
	Bölümü : 

	İsim Soyisim :

	Düzeltilecek Bilgi Konusu : 
	

	Düzeltme Sebebi : 


	Güncel ve Doğru Bilgi :
	Üniversitenizin yukarıda belirttiğim fakülte ve bölümünde bölümünde kayıtlı öğrencisiyim. Yukarıda belirtmiş olduğum konudaki bilgilerimin belirttiğim günvel ve doğru bilgi olarak güncellenmesi için gereğini saygılarımla arz ederim.


					Tarih : 					

İsim Soyisim : 				

İmza : 					

	
Scroll to Top