Dilekçe ÖrneğiDilekçe Örnekleri, Dilekçe Nasıl Yazılır, Word Pdf Dilekçe İndir, Dilekçe Yazma, Dilekçe Örneği
dilekceornegi.com'a hoş geldiniz.
UEKAE Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Dilekçe Örneği

UEKAE Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Dilekçe Örneği

UEKAE Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Dilekçe Örneği
UEKAE Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Dilekçe Örneği

UEKAE Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Dilekçe Örneği UEKAE’ne yapılacak yazılı başvurular için dilekçe örneğidir. UEKAE Tübitak Bünyesinde faaliyet gösteren ve Türk Devletinin bilgi güvenliği ihtiyaçları doğrultusunda arge faaliyetleri sürdürmekte olan kamu kurumudur.

Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Geliştirme faaliyetleri ile bilgi güvenliği alanındaki kamu ihtiyaçlarına yerli çözümler üreterek dışa bağımlığı ve tamamen yerli teknolojiler ile ulusal bilgi güvenliğini sağlama hedefi için arge çalışmaları ile bilim ve teknoloji desteği sağlayan Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Tübitak yerleşkesinde faaliyet göstermektedir.

TÜBİTAK BİLGEM UEKAE Adres ve İletişim Bilgileri

TÜBİTAK Yerleşkesi Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü
GEBZE / KOCAELİ

Telefonu : +90 262 648 10 00

Websitesi : https://uekae.bilgem.tubitak.gov.tr/

UEKAE’ne Dilekçe Nasıl Yazılır ?

Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Tübitak’a bağlı olarak faaliyet göstermekte olan bir kamu kurumudur ve bu sebeple resmi kurumların tamamında olduğu gibi UEKAE’ne yazılacak dilekçelerin de resmi dilekçe yazımı kurallarına uygun biçimde düzenlenmesi gerekmektedir.

Kısaca hatırlatmak gerekirse ;

Resmi dilekçeler Türkçe ve Latin harfleri ile yazılır, farklı dil ve karakterler kullanılamaz.

Resmi dilekçeler boş temiz çizgisiz beyaz a4 kağıtlara siyah renk mürekkep ile yazılır, kalıcı olmak kaydı ile elyazısı dahil her çeşit baskı sistemi ile dilekçe yazımı mümkündür.

Dilekçeleri oluşturan metinler Türk Dili ve Dilbilgisi kurallarına uygun serbest metinler olarak kaleme alınmalıdır.

Dilekçeler tarih , düzenleyen ve sunan kişi ve ıslak imzası ile resmi dilekçe olabilir , tarihsiz isimsiz imzasız dilekçe kabul edilmez.

Dilekçe hitap makamı ile başlar Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne doğru bir hitap makamıdır, dilekçe konusu yazılması tavsiye edilmektedir dilekçe konusu yazılı başvuru sebebinin bir cümle ile ifade edilmesi anlamına gelmektedir.

Dilekçe metni paragraflara ayrılmış biçimde aşağıdaki sıralama ile kaleme alınmalıdır. Başvuru sebebinin izah edilmesi , başvuru ile ilgili bilgiler ve açıklamalar , belge ve mevzuat atıfları , gerekçe ve dayanaklar , gerekli diğer detay bilgilerin sunulması ile metin tamamlanır, son paragrafta kurumdan istemler sunulur.

Tarih isim soyisim ve ıslak imza ile dilekçe tamamlanır ve kuruma şahsen sunulur. Posta yolu ile bazı dilekçeler kabul edilebilmektedir, bazı dilekçeler de elektronik imzalı olarak kabul edilebilmekedir. Kurum kaleminden bilgi alarak bu gönderim seçenekleri hakkında mevzuatı öğrenebilirsiniz.

Temsilen dilekçe sunulması şartlara bağlıdır; tüm tüzel kişileri yasal yetkilileri , 18 yaşından küçükleri velileri , vasi kayyım temsilci atanan kişileri temsilcileri , vefat etmiş kişileri 1. derece yakınları temsil edebilir. Bunun dışındaki tüm durumlarda resmi vekaletname düzenlenmiş olması gerekmektedir. Temsil yetkisini gösterir belgenin dilekçe ile beraber sunulması gerekmektedir.

UEKAE Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Dilekçe Örneği

Aşağıda yer alan Örnek Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Dilekçesi ni kullanarak yukarıda izah olunan biçimde dilekçenizi düzenleyerek kuruma usulune uygun biçimde müracat ediniz. Dilekçe word ve pdf dosya türlerinde indirilebilir dosya olarak metnin sonunda yer almaktadır.

Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'ne


Dilekçe Konusu : 

								Tarih :
								İsim Soyisim :
								İmza :
		
							
Dilekçe Örneği
error: