Toki Sosyal Konut Projesi Başvurusu

Toki Sosyal Konut Projesi Başvurusu sunulacak olan Sosyal Konut , İşyeri ve Arsa projeleri için başvuru yapma anlamına gelmektedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kamu adına sosyal toplu konut üretimi ve adil ve makul şartlar ile vatandaşlara sunulması Toki nin görevidir ve Toki Türkiye Cumhuriyeti Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı olarak görevini sürdürmekte olan bir kamu kurumudur.

Toki Sosyal Konut Projesi Başvurusu Nedir ?

Toki Tarafından projesi açıklanan konut , işyeri veya arsa türü gayrımenkul projelerine satınalma adaylığı için başvuru yapma anlamına gelmektedir.

Toki projeleri belirli bir amaç ile toplumun belirli bir kesimin karşınabilir rakamlar ile ev ve işyeri sahip olmasını hedeflemektedir ve ihtiyacı olmayan kişilerin konut ve işyeri edinmesi engellenmektedir. Yalnızca gerçekten ihtiyacı olan kişilerin konut veya işyeri sahibi olması hedeflenmektedir.

Kimler Başvuru Yapabilir ?

Toki projelerinin her biri için başvuru şartları ayrı ayrı bildirilmektedir ve kimlerin başvuracağı Toki kurumsal web sitesinde belirtilmektedir, genel olarak başka bir gayrımenkulü ve menkul kıymeti bulunmayan , belirli bir gelirin altına hane kişi başına düşen geliri bulunan , aylık geliri dışında elde ettiği gelir olmayan veya belirli bir sınırın altında olan , kira geliri olmayan veya belirli bir sınırın altında olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilmektedir.

Tüm Türk Vatandaşları başvuru yapabilir fakat proje için belirlenen kriterlere uymayan kişilerin başvurusu iptal edilmektedir ve gayrımenkul alma hakları bulunmamaktadır.

Toki Sosyal Konut Projesi Başvurusu nasıl yapılır ?

Başvurular Toki web sitesinde açıklanan biçimlerde yapılmaktadır ve genel olarak edevlet sistemi üzerindeki Toki hizmet sayfaları üzerinden , Ziraat bankası şubelerinden ve Halkbank şubelerinden yapılabilmektedir.

Toki Sosyal Konut Projesi Başvuru dilekçesi nasıl yazılır ?

Toki bir kamu kurumudur ve yazılacak dilekçe resmi dilekçe yazımı kurallarına uygun biçimde kaleme alınmalıdır , kısaca hatırlatmak gerekirse dilekçe kurum ünvanına hitaben yazılmalıdır, dilekçe konusu yazılmalı ve bu bilgide başvuru yapılacak proje ve ili net olarak belirtilmelidir. Daha sonraki kısımda makul anlaşılır ve net ifadeler ile hangi projenin hangi tip gayrımenkulüne başvuru yapıldığı ve hangi ödeme planının tercih edildiği belirtilerek isteminiz sunulmalıdır.

Unutulmamalıdırki Toki projelerine başvurularda belirlediği kriterlere uymayan başvuruları veya konu işyeri gayrımenkul arsa alma hakkı bulunmayan kişilerin başvurularını her zaman iptal edebilir bu sebeple başvuru şartlarını dikkatlice inceleyiniz ve başvuru yapabilecek hakka sahip değilseniz başvuru yapmayınız bu başvurular kesinlikle iptal edilmektedir ve gayrımenkul edinmeniz engellenmektedir. Hak sahiplerinin alması garanti edilmektedir.

Toki Sosyal Konut Projesi Başvuru dilekçesi

Aşağıdaki dilekçe genel amaçlı Toki proje başvuru dilekçesidir, projelerde tüm başvuruların incelendiğini ve uygun olmayan kişilerin başvurularının her aşamada iptal edilebildiğini unutmayınız.

Ayrıca başvuruların bazı projelerde daha kolay biçimde edevlet üzerinden , Ziraat bankası ve Halkbank şubelerinden de yapılabildiğini unutmayınız.

Başvurularda yalnızca doğru ve gerçek bilgiler ile başvuru yapmanız gerektiğini hatırlatırız.

Toki başvuru dilekçesi aşağıda metin olarak ve hemen altında word ve pdf türlerinde indirilebilir biçimde bilginize sunulmuştur.

Başvurular ve sonuçları ile ilgili tüm sorumluluğun tarafınızda olduğunu gerekli incelemeyi toki web sitesi edevlet toki iletişim merkezi ve müdürlükleri üzerinden kendiniz yapmanız gerektiğini de hatırlatırız.


Türkiye Cumhuriyeti Çevre , Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
Toplu Konut İdaresi Başkanlığına,


Dilekçe Konusu : ........................................ Projesine yapacağım başvurunun sunulmasından ibarettir.	Kurumunuz tarafından projelendirilen ve duyurulan ................................................. İli sınırları içerisindeki  ................................................... ünvanlı projenize başvuru yapma hakkımı kullanmak istemekteyim.

	Proje tanıtımını ve başvuru şartlarının tamamını okuduğumu anladığımı ve başvuru hakkım bulunduğunu beyan etmekteyim, ayrıca başvurumun kurumunuz tarafından incelenip değerlendirildiğini bildiğimi de beyan etmekteyim. 

	Aşağıda bilgilerini sunmakta olduğum projenin belirttiğim türde gayrımenkulünü alma isteğim bulunduğunu ve kuraya katılımım için gereğini saygılarım ile arz ederim.


Başvurulan Proje 

Proje Adı : 
İli ve İlçesi  :
Gayrımenkul Türü : 
Metrekaresi  :
Oda Sayısı : 
Diğer Bilgiler : 
Açıklamalar : 

Başvuru Sahibi 

TC Kimlik No :
İsim Soyisim :
Anne Adı :
Baba Adı : 
Doğum Tarihi : 
Doğum Yeri  :
Telefon :
Cep Telefonu : 
Eposta Adresi  :
İkamet Adresi  :


								Tarih :
								İsim Soyisim :
								İmza :

Toki Web Sitesi : https://www.toki.gov.tr/

Toki tarafından Edevlet üzerinde sunulmakta olan hizmetlere erişim sayfası : https://www.turkiye.gov.tr/toplu-konut-idaresi-baskanligi-toki

Scroll to Top