Superonline Abonelik İptal Dilekçesi

Turkcell Superonline

Turkcell Superonline, kendi kurduğu altyapı üzerinden fiber internet başta olmak üzere çeşitli telekomünikasyon hizmetleri veren bir Turkcell grup şirketidir. Şirket, bireysel, kurumsal ve toptan segmentteki müşterilerine; ses, veri, genişbant internet erişimi, toplu ses taşıma, kiralık veri hattı hizmetleri ve katma değerli servisler sunmaktadır.

Turkcell Superonline Adli Kullanım Şartları

Turkcell Superonline “Adil Kullanım Koşulları” olarak adlandırdığı sınırlamaları uygulamaya Şubat 2012’de başladı. Buna göre, “LİMİTSİZ” olarak adlandırdığı tarifelerinde kullanıcılara bir aylık bir sürede 50GB’lık veri indirme kotası tanımlanmıştır. Bu kotayı aşan kullanıcıların bağlantı hızları, 1 Mbps seviyesine düşürülmektedir. Aynı şekilde veri gönderme için de 10GB’lık bir kota vardır. Bir kullanıcı 50GB’lık veri indirme kotasını doldurmamış olsa bile, 10GB’lık veri gönderme kotasını doldurduğu takdirde bağlantı hızı 1/10 oranında düşürülmektedir (1 Mbps indirme, 256kbps gönderme). Superonline’ın bu uygulaması kullanıcılardan büyük tepki görmektedir. Ancak, il ve ilçelerde bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, Superonline’ın AKK uygulamasını yasalara aykırı bulmakta ve şikayetçi olan tüketicilerin lehine kararlar vermektedir. Son yaptığı değişiklikle 100 megabit bağlantı hızını “100, 250 ve 500 GB” olmak üzere 3 farklı kotaya bölmüştür.

Bu uygulamaya Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 31 Aralık 2019 yılında son verilmiştir.

Turkcell Altyapı Yatırımları

2007 yılından beri önceliği fiber internet olan Turkcell Superonline, kendi fiber internet altyapı ağını geliştirmeye devam etmektedir. 2013 Eylül itibarıyla Adana, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Mersin ve Trabzon’u kapsayan 12 ilde 32 bin kilometrelik altyapısı ile 1,5 milyon haneye fiber internet erişimi sağlamaktadır.

Turkcell Superonline Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Superonline aboneliğini kapatmak için üç yöntem bulunmaktadır. Aşağıda tüm yöntemleri, detaylarıyla madde halinde inceleyebilirsiniz.

  • 1. Yöntem: e-Devlet Yolu ile Abonelik İptali

İlk yöntem diğer yöntemlere göre çok daha pratiktir. Yapmanız gereken tek şey, e-Devlet sistemine girip Superonline – Abonelik Fesih Başvurusu sayfasında ilgili adımları tamamlamak. Superonline – Abonelik Fesih Başvurusu e-Devlet sayfasına erişmek için tıklayınız.

  • 2. Yöntem: Bayi Yolu ile Abonelik İptali

Abonelik sözleşmelerini bayiden başvuruda bulunarak feshetmek isteyen bireysel Turkcell Superonline müşterilerinin, Turkcell Superonline noktalarından birine giderek iptal evrakı imzalamaları gerekmektedir.

  • 3. Yöntem: Faks Yolu ile Abonelik İptali

Abonelik sözleşmelerini faks yoluyla feshetmek isteyen bireysel Turkcell Superonline müşterilerinin, fesih taleplerini teyit edilmiş olmak kaydıyla 0850 502 61 49 faks numarasına imzalı olarak göndermeleri gerekmektedir.

Abonelik sözleşmelerini faks yoluyla feshetmek isteyen kurumsal Turkcell Superonline müşterilerinin, müşteri yöneticileri veya çağrı merkezi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Turkcell şirketinin abonelik fesih işlemlerine ilişkin, müşteri sözleşmesinde yer alan bir madde: Şirketimiz ile “Elektronik Haberleşme Hizmetlerine İlişkin Çerçeve Sözleşmesi” imzalamış olan kurumsal müşterilerimizin ise fesih taleplerini işbu sözleşmede öngörülen fesih usulüne göre göndermeleri gerekmektedir. Dilekçenin teyit edilmemesi durumunda iptal işlemleri tamamlanamayacaktır.

Not: 2. ve 3. yöntemde temin edilmesi gereken dilekçe aynıdır. Dilekçe, Turkcell Superonline’ın kendi sitesinden edinilmiştir. İlgili dilekçeyi pdf formatında indirebilmeniz için aşağıda sunulmuştur. Dilekçede yer alan boşlukları kişisel bilgilerinize göre doldurup seçtiğiniz yöntem çerçevesinde iptal işlemlerini başlatabilirsiniz. Ayrıca zihninize takılan herhangi bir soru için Turkcell Superonline müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Turkcell Superonline bireysel müşteri hizmetleri: 0532 532 0000

Superonline Abonelik İptali Dilekçe Örneği

Superonline Abonelik İptali Sürecinde Faydalı Olabilecek Kaynaklar:

Scroll to Top