Sakarya Elektrik Sepaş Dilekçe Örneği

Sakarya Elektrik Sepaş Dilekçe Örneği Sepaş Enerji kurumuna yazılı başvurularınızda kullanabileceğiniz dilekçe örneği dir. Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Sakarya , Bolu , Düzce ve Kocaeli illeri genelinde perakende elektrik dağıtımını yapan şirkettir ve özelleşme sonrası Şehirde genel kamu tüketimi için Elektrik Enerjisi dağıtım hizmetlerini sunan şirkettir. Serbest Tüketici olan kişiler ve şirketler hariç neredeyse tüm hane kullanımı Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Elektrik Enerjisi tüketimi aylık olarak faturalandırılan yada ön ödemeli sayaç sistemi ile önceden ödenerek kullanılan bir hizmettir. Tüketici abonelik türüne göre kullanım ödeme yada ön ödeme şekli ile kullanım yapabilmektedir. Faturalı aboneliklerde belirli bir güvence bedeli yatırılır ve tüketim aylık olarak ölçülerek faturalanır, Ön ödemeli sistemlerde ise güvence bedeli daha düşüktür ve tüketici önceden yüklediği bakiyeyi kullanarak tüketim yapar, bu aboneliklerde aylık ölçüm ve faturalama yapılmaz, ödediği kadar fatura edilir ve tüketim yaparlar.

Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. EPDK tarafından yetkilendirilmiş resmi elektrik tedarikçisi şirkettir.

Yazımızın son kısmında Sepaş Elektrik dilekçe örneği metin word ve pdf dosya türlerinde paylaşılmıştır başvurularınızı Sakarya Elektrik Sepaş Dilekçe Örneği nden faydalanarak düzelneyebilirsiniz. Ayrıca Sepaş Enerji tarafından sunulmakta olan çevrimiçi kolay hizmetlere erişim için yazının sonunda yer alan bilgilendirmeyi okumanızı ve kurum tarafından websitesi ve edevlet üzerinden sunulmakta olan işlemler için yazılı başvuru yapmanızın zorunlu olmadığını internet üzerinden de işlem yapabileceğinizi hatırlayınız.

Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Adres ve İletişim Bilgileri

Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürlük Adresi : Yahya Kaptan Mahallesi Şevval Sokak No 4 /1-2-3 İzmit Kocaeli

Çağrı Merkezi Telefonu : 444 5186

Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Hizmet Merkezleri :

Aşağıda Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Hizmet Merkezleri belirtilmiştir. Adres Bilgilerine Sepaş İletişim Bilgileri safyası üzerinden ulaşabilirsiniz. Telefon ile bilgi almak için çağrı merkezini haftaiçi mesai saatleri içerisinde arayınız.

 • Akçakoca Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Akyazı Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Bolu Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Darıca Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Derince Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Düzce Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Gebze Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Gerede Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Geyve Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Gölcük Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Göynük Hizmet Noktası
 • Hendek Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • İzmit Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Kandıra Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Karamürsel Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Karasu Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Kartepe Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Kaynarca Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Kıbrısçık Hizmet Noktası
 • Kocaali Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Körfez Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Mengen Hizmet Noktası
 • Mudurnu Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Pamukova Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Sakarya Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Sapanca Müşteri Hizmetleri Merkezi
 • Seben Hizmet Noktası

Hizmet merkezlerinin büyük kısmı haftaiçi her gün mesai saatlerinde , Hizmet noktaları ise belirli günlerde açık olabilmektedir. Bu sebeple gitmeden önce Sepaş Çağrı Merkezi ile görüşerek çalışma saatlerinden emin olarak gidiniz.

Sakarya Elektrik Sepaş Dilekçe Örneği

Abonelik için gerekli belgeler

Mesken bireysel konut ev aboneliği için gerekli belgeler :

Sayaç Seri Numarası veya Tesisat Numarası yada eski aboneden bir adet fatura

Kimlik Belgesi

Yabancı uyruklu kişiler için geçici kimlik belgesi

Yabancı uyruklu geçici kimliği olmayan kişiler için pasaport aslı ve vergi kimlik numarası

Kiracı ise Kira kontratı

Mal Sahibi ise tapu belgesi

DASK sigorta poliçesi

İlk abonelik yapılıyorsa daha yani bağımsız bölümde daha önce abonelik hiç yapılmamışsa , elektrik saati yok yada yeni yapılmış bina ise İskan yada Yapı Kayıt Belgesi

Ticarethane işyeri aboneliği için gerekli belgeler :

Sayaç Seri Numarası veya Tesisat Numarası yada eski aboneye ait fatura

Güncel Vergi Levhası

Şahıs Şirketi ise Kimlik Belgesi

İmza Sirküleri

Güncel Ticaret Sicil Gazetesi yada Faaliyet Belgesi yada Sicil Kayıt Sureti

Kiracı ise Kira Kontratı

Mal Sahibi ise tapu belgesi

DASK Sigorta poliçesi

İlk abonelik yapılıyorsa daha yani bağımsız bölümde daha önce abonelik hiç yapılmamışsa , elektrik saati yok yada yeni inşa edilmiş bina ise İskan yada Yapı Kayıt Belgesi

Sanayi Aboneliği için gerekli belgeler :

Sayaç Seri Numarası veya Tesisat Numarası yada son aboneye ait fatura

Vergi Levhası

Şahıs Şirketi ise Kimlik Belgesi

İmza Sirküleri

Güncel Ticaret Sicil Gazetesi , Faaliyet Belgesi ayda Sicil Kayıt Sureti

Kiracı ise kira kontratı

Mal sahibi ise tapu belgesi

DASK Sigorta Poliçesi

İlk abonelik yapılıyorsa daha yani bağımsız bölümde daha önce abonelik hiç yapılmamışsa , elektrik saati yok yada yeni inşa edilmiş bina ise İskan yada Yapı Kayıt Belgesi

Sanayi Odası Sicil Belgesi

Tarımsal Sulama Aboneliği için gerekli belgeler :

Sayaç Seri Numarası veya Tesisat Numarası veya son aboneye ait fatura.

Vergi Levhası

Şahıs işletmesi ise Kimlik Belgesi

İmza Sirküleri

Ticaret Sicil Gazetesi , Faaliyet Belgesi yada Sicil Kayıt Suresi

Kiracı ise kira kontratı

Mal Sahibi ise tapu belgesi

İlk abonelik yapılıyorsa daha yani bağımsız bölümde daha önce abonelik hiç yapılmamışsa , elektrik saati yok yada yeni inşa edilmiş bina ise İskan yada Yapı Kayıt Belgesi

Tarım müdürlüklerinden alınan güncel tarihli ve onaylı Tarımsal Sulama Amaçlı Elektrik Aboneliği Tespit Belgesi aslı

Seracılık İçin Tarım İl Müdürlüklerinden alınacak Örtüaltı Kayıt Belgesi ya da Seracılık Faaliyetiyle ilgili Tarım Müdürlüklerinden Alınan Güncel Tarihli ve Onaylı Belge

Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Dilekçe Nasıl Yazılır ?

Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Kocaeli Sakarya Düzce ve Bolu illeri elektrik perakende dağıtımını yapmakta olan Enerji Dağıtım şirketidir ve özel bir şirkettir, EPDK tarafından yetkilendirilmiştir.

Yazılacak dilekçenin resmi dilekçe yazım kurallarına uygun ve Türkçe olması gerekmektedir.

Dilekçe yalnızca Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Hizmet konuları ile ilgili ve mevzuata uygun bir konuda sunulmalıdır. Sepaş görev konusunda olmayan bir konuda yazılmış olan veya mevzuata uygun olmayan bir talep içeren dilekçeler olumlu sonuç almazlar.

Yalnızca Sepaş Enerji görev konusu ile ilgili olan ve mevzuata göre kabul edilebilir konulardaki dilekçeler işlem görebilir.

Dilekçe hitap makamı “Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürlüğüne” olarak yazılmalıdır , Dilekçe konusu yazılması tavsiye edilmektedir ve dilekçe konusu dilekçe ile sunulan temel istemin bir cümle ile ifade edilmesi anlamına gelmektedir.

Örneğin elektrik aboneliği yapmak isteyen bir tüketici “Konut Mesken türü abonelik başvurumun sunulmasından ibarettir” gibi bir dilekçe konusu ile abonelik başvurusu yapmak için dilekçe sunduğunu ifade edebilir, gayet makuldür.

Sonraki kısım metin kısımdır paragraf yapısında belirli bir akış içerisinde açık net ve anlaşılır biçimde isteminizi sunmanız geremektedir.

Genel doğru alışkanlık öncelikle paragraflar halinde ve sırası ile açıklamalarınızın sunulması , gerekli bilgilerin sunulması , gerekçelerin izah edilmesi ve istemlerin sunulması olarak düşünülmelidir.

Paragrafların kısa net anlaşılır cümlelerden oluşması ve belirli bir anlam sırası ile yazılması ve istemlerin sonda yer alması beklenmektedir.

Dilekçe sonunda kişisel bilgilerinizi abonelik bilgilerinizi tarih ve ıslak imzalı olarka düzenlemeniz gerekmektedir.

Dilekçeler Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel müdürlüğü veya hizmet merkezlerine şahsen sunulmalıdır, başkası adına yazılı müracat yapılamaz, yalnızca 18 yaşından küçükler için velileri, Kayyım Vasi Kanuni temsilci atanmış kişiler için temsilcileri başvuru yapabilirler. Tüzel kişi başvuruları için kanuni temsilcileri başvuru yapabilir. Bu durum haricindeki başvurularda noter vekaletnamesi veya kanuni temsil yetkisini belirtir belgelerin başvuru esnasında sunulması gerekmektedir.

Dilekçe ekinde sunulacak belgelerin dilekçe üzerinde son kısımda yer alan ekler kısmında sunulması beklenmektedir.

Sepaş Sakarya Elektrik Dilekçe Örneği

Aşağıda iki adet abonelik başvuru dilekçesi bilginize sunulmuştur Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. , bu dilekçelerin ardında da bir adet boş şablon dilekçe yer almaktadır.

Kendi ihtiyacınıza uygun dilekçeyi ilk iki dilekçeyi dilekçe örneği olarak kullanarak boş şablon dilekçe üzerinde düzenleme yaparak kullanabilirsiniz.

Başvuru için gerekli belgeler ile birlikte Sepaş Enerji Genel Müdürlüğü veya hizmet merkezlerine şahsen başvuru yapmanız gerektiğini unutmayınız.
		Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürlüğüne

Dilekçe Konusu : Bireysel Mesken Konut abonelik başvurumun sunulmasından ibarettir.	Şirketiniz hizmet bölgesinde yer almakta olan aşağıda abonelik bilgileri içerisinde sunmuş olacağım konutu satınalmış bulunmaktayım. Konuta taşınmış olacağımdan elektrik tüketimim olacaktır , konutta elektrik yoktur ve eski abone elektrik hizmetini kapatmıştır. Kendi adıma elektrik aboneliği yapma zaruretim hasıl olmuştur.

	İş bu sebeple kurumunuza yazılı olarak abonelik başvurumu yapmaktayım.

	Kurumunuzun abonelik sözleşme şartlarını okuduğumu anladığımı kabul ve beyan ederim.

	Aşağıda adres bilgilerini sunmuş olduğum konuta bireysel mesken konut tipi abonelik işlemlerimin tamamlanması ve konuta elektrik enerjisi sağlanması için gereğini saygılarım ile arz ederim.Tc Kimlik No : 
İsim Soyisim : 
Abonelik Adresi : 
İlçe :
İl : 
Bağımsız Bölüm Numarası : 
Önceki Abonelik Numarası : 
Sayaç Markası : 
Sayaç Seri Numarası : 
Sayaç Üzerindeki Tüketim Değeri :
Telefon Numarası : 
Eposta Adresi :
							Tarih :

							İsim Soyisim : 


							İmza : 

Ekler : 
Tapu Fotokopisi
Kimlik Fotokopisi
Dask Sigorta Poliçe Fotokopisi
Elektrik Faturası Fotokopisi 


		Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürlüğüne

Dilekçe Konusu : Ticari Şirket İşyeri abonelik başvurumun sunulmasından ibarettir.	Şirketiniz hizmet bölgesinde yer almakta olan aşağıda abonelik bilgileri içerisinde sunmuş olacağım ticarethaneyi kiralayarak işyeri olarak kullanmaya başlayacağımızı beyan ederiz. Ticari faaliyetimiz için elektrik enerjisi tüketimimiz olacağından, kurumunuza yazılı müracat yaparak abonelik işlemi yaptırma zaruretimiz hasıl olmuştur.

	İş bu sebeple kurumunuza yazılı olarak abonelik başvurumu yapmaktayız.

	Kurumunuzun abonelik sözleşme şartlarını okuduğumuzu anladığımızı kabul ve beyan ederiz.

	Aşağıda adres bilgilerini sunmuş olduğum işyerine tüzel kişi ticarethane tipi abonelik işlemlerimin tamamlanması ve işyerine elektrik enerjisi sağlanması için gereğini saygılarım ile arz ederiz.Vergi No : 
Mersis No : 
Şirket Ünvanı : 
Ticaret Sicil Numarası : 
Müdür İsim Soyisim : 
Abonelik Adresi : 
İlçe :
İl : 
Bağımsız Bölüm Numarası : 
Önceki Abonelik Numarası : 
Sayaç Markası : 
Sayaç Seri Numarası : 
Sayaç Üzerindeki Tüketim Değeri :
Telefon Numarası : 
Eposta Adresi :
							Tarih :
							İsim Soyisim : 
							İmza : 

Ekler : 
Kira Kontratı
Vergi Levhası 
İmza Sirküleri
Ticaret Sicil Gazetesi
Kimlik Fotokopisi
Dask Sigorta Poliçe Fotokopisi
Elektrik Faturası Fotokopisi 		Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürlüğüne

Dilekçe Konusu : (!!!DİLEKÇEYİ NE AMAÇLA SUNDUĞUNUZU BİR CÜMLE İLE İFADE EDİNİZ!!!)(!!!DİLEKÇE AÇIKLAMALARINIZI PARAGRAF OLARAK YAZINIZ!!!)(!!!DİLEKÇE İLE SUNMANIZ GEREKEN BİLGİLERİ PARAGRAF OLARAK YAZINIZ!!!)


(!!!PARAGRAF BİÇİMİNDE GEREKÇELERİNİZİ VE İZAH EDECEĞİNİZ KONULARI İZAH EDİNİZ!!!)


(!!!İSTEMLERİNİZİ KISA NET ANLAŞILIR CÜMLELER İLE PARAGRAF BİÇİMİNDE YAZINIZ!!!)

	Yukarıda arz ve izah olunan istemlerim(iz) ile ilgili gereğini saygılarım(ız) ile arz ve talep ederiz.
(!!!ŞAHIS YADA ŞİRKET BİLGİLERİ VE ABONELİK BİLGİLERİNİ BU ALANA YAZINIZ!!!)
Abonelik Adresi : 
İlçe :
İl : 
Bağımsız Bölüm Numarası : 
Önceki Abonelik Numarası : 
Sayaç Markası : 
Sayaç Seri Numarası : 
Sayaç Üzerindeki Tüketim Değeri :
Telefon Numarası : 
Eposta Adresi :
							Tarih :
							İsim Soyisim : 
							İmza : 

Ekler : 
(!!!!!EKLERİ MADDELER HALİNDE YAZINIZ!!!!)

Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Kurumsal Web Sitesi ve Edevlet Hizmetleri Arasında Abonelik Başvurusu , Abonelik Sonlandırma , Borç Sorgulama , Fatura İşlemleri , Bilgi Günceleme , Talep Öneri ve Şikayet işlemleri , Abonelik Sorgulama , Güvence Bedeli Sorgulama , Tüketim Detayları İnceleme gibi hizmetler yer almaktadır. Bu hizmetler için Müşteri hizmetleri merkezine gitmenize gerek yoktur. Aşağıda belirtilen Sepaş Web Sitesi ve Edevlet Üzerinden sunulan hizmetler üzerinden bu işlemleri yapma şansınız bulunmaktadır.

Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. Web Sitesi Online İşlemler Sayfası Adresi : https://www.sepas.com.tr/online-islemler

Sepaş Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş tarafından Edevlet üzerinden sunulan hizmetlere erişim sayfası : https://www.turkiye.gov.tr/sakarya-elektrik-perakende-satis-as

Scroll to Top