PTT Şikayet ve Talep Başvurusu Dilekçe Örneği

PTT Nedir, Ne İşe Yarar?

Açılımı Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olan PTT, Türkiye’nin posta teşkilatıdır. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olmuştur.

PTT ile Sorun Yaşanması Halinde Nereye Başvurulur?

PTT ile ilgili herhangi bir şekilde sorun yaşadığınızda veya herhangi bir talebinizde yapılması gereken ilk ve en etkili iş şube müdürü ile görüşmek olacaktır. Yoğunluktan dolayı şube müdüründen cevap alınamadığı takdirde ilgili başmüdürlüklere yazımızın sonunda da ulaşabileceğiniz gerekli dilekçe yazılarak şikayet/talep bildirilmelidir. Şikayeti yazılı olarak bildirmek dışında telefon üzerinden de şikayetinizi veya talebinizi bildirebilirsiniz.

PTT Başmüdürlük Bilgilerine Nereden Ulaşılabilir?

İkamet edilen yerin başmüdürlük bilgilerine PTT’nin internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Böylece şikayet veya taleplerinizi iletebilirsiniz. PTT müşteri memnuniyetine önem veren bir devlet çatısı altındaki bir kurumdur dolayısıyla ilgili şikayetleri değerlendirmek adına kurulmuş özel bir merkezi dahi bulunmaktadır.

PTT’nin Hizmetleri Nelerdir?

Tükiye’nin neredeyse her yerinde şubeye sahip olarak geniş bir yelpazede hizmet veren PTT, günümüzde verdiği birçok hizmet bulunmaktadır. PTT’nin amacı hızlı teslimat ilkesine uygun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektir. Birçok firmanın aksine mümkün olduğunca sorunsuz bir teslimat anlayışı ile hizmet veren PTT’nin ana hizmetlerinden bazıları şunlardır: Kargo teslimatı, PTT’nin kendine has olan bankamatiklerinden para çekme-para gönderme. Bu gibi hayat kurtarıcı hizmetlere sahip olan PTT, aynı zamanda şubeleri aracılığı ile emekli maaş ödemesi gibi hizmetlere de sahiptir. Ayrıca emeklilere özel kredi seçeneği de bulunan PTT, şubelerinden başvuru yapmanız halinde bu haktan da yararlanabilmenize olanak tanıyor.

PTT Şikayet ve Talep Başvurusu Dilekçe Örneği:

                              .../.../20...

         ...............PTT ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

	
   ..........şubeniz ile ilgili olarak .............................(şikayet ve talep kısmı) hususlarında talebim/şikayetim bulunmaktadır. Konuyla ilgilenilmesi ve çözüme kavuşturulması hususunda;

   Gereğini saygılarımla arz ederim.

                                Ad SOYAD
                                 İmza
Adres
Telefon
e-posta
EK:
1) Nüfus cüzdanı fotokopisi
Scroll to Top