Namık Kemal Üniversitesi Dilekçe Örneği

Namık Kemal Üniversitesi Dilekçe Örneği Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine yapılacak yazılı başvurular için dilekçe örneği olarak sunulmaktadır. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tekirdağın en önemli bilimsel ve akademik araştırma ve eğitim merkezleri arasında yer almaktadır. Köklü bir tarihi ve akademik geleneği bulunan Namık Kemal Üniversitesi 10 fakülte, 12 Yükseokul ve 20 kadar araştırma ve uygulama merkezi ile akademik eğitim ve bilimsel araştırmalar ile Türkiyenin eğitimli insan kaynağına ve bilimsel araştırmalarına büyük katkı sağlamaktadır.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin merkez kampüsüne ek olarak Çorlu fakülte yerleşkesi ve Meslek Yüksek Okulu yerleşkeleri de bulunmaktadır. Bu sebeple resmi yazışmalar hangi makam ile yapılıyorsa o adrese başvuru yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Yazımızda Namık Kemal Üniversitesine yazılı başvuruda kullanılmak üzere genel amaçlı bir dilekçe örneğine yer vereceğiz ayrıca Namık Kemal Üniversitesi adres iletişim bilgileri , fakülteleri, yüksek okullarını da kısaca belirteceğiz. Sunmuş olduğumuz dilekçe örneği genel amaçlı bir dilekçe örneğidir, başvuru konunuza göre gerekli düzenlemeleri yaparak hazırlayacağınız dilekçe için örnek olacaktir.

Namık Kemal Üniversitesi Adres ve İletişim Bilgileri

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Merkez Kampüs Adresi : Namık Kemal Üniversitesi Kampüsü Kampüs Caddesi No 1 Süleymanpaşa / Tekirdağ

Rektörlük Telefon Numarası : +90 282 250 0000

Web Sitesi : http://www.nku.edu.tr/

Akademik Birim Güncel Adres ve Telefonları için Üniversite Web Sitesindeki iletişim sayfasını dikkate alınız: http://www.nku.edu.tr/iletisim

Aşağıda belirtiğimiz fakülte enstitü yüksek okul ve araştırma ve idari birimler merkez kampüs içerisinde yer almaktadır.

 • Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü
 • Tıp Fakültesi
 • Ziraat Fakültesi
 • Fen Edebiyat FAkültesi
 • Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
 • Veteriner Fakültesi
 • İlahiyat Fakültesi
 • Fen Bilimleri Enstitüsü
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü
 • Türk Müziği Devlet Konservatuvarı
 • Sağlık Yüksekokulu
 • Yabancı Diller Yüksekokulu
 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
 • Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
 • Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
 • Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (NABİLTEM)
 • Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (NAKSAM)
 • Sürekli Eğitim Merkezi (NAKSEM)
 • Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM)
 • Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)
 • Balkan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BALKAM)
 • Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (NKÜKAM)
 • Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (NAKDİM)
 • Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DHUAM)

Çorlu Mühendislik Fakültesi Adresi :Silahtarağa Mahhallesi Üniversite 1. Sokak
No: 13 Çorlu-Tekirdağ

Tel:(0282) 250 2300

Çorlu Meslek Yüksekokulu Adresi :Zafer Mahallesi İstanbul Karayolu üzeri
Çorlu-Tekirdağ

Tel:(0282) 250 3500

Malkara Meslek Yüksekokulu Adresi : Malkara Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi Merkez Malkara/Tekirdağ

Tel:(0282) 250 3700

Şarköy Meslek Yüksekokulu Adresi : H Avni Başer Caddesi. Buket Sokak
No:1-2 Şarköy-Tekirdağ

Tel:(0282) 250 4100

Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Adresi : Veliköy Mah Atatürk Cad No: 59/A
Çerkezköy-Tekirdağ

Tel:(0282) 250 3600

Marmarareğlisi Meslek Yüksekokulu Adresi :Bahçelievler Mah. Kuğu Sokak
No:1 Marmaraereğlisi-Tekirdağ

Tel:(0282) 250 4300

Saray Meslek Yüksekokulu Adresi : Saray Meslek Yüksekokulu Bağlar Mevkii Saray-Tekirdağ

Tel:(0282) 250 4200

Muratlı Meslek Yüksekokulu Adresi : Muradiye Mah. 100.Yıl Cad. No:24
Muratlı-Tekirdağ

Tel:(0282) 250 3900

Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hastane) : Üniversite Caddesi Öğretim Sokak Süleymanpaşa -Tekirdağ

Tel:(0282) 250 5000

Namık Kemal Üniversitesine Dilekçe Nasıl Yazılır ?

Namık Kemal Üniversitesi bir Devlet Üniversitesidir yani kamu kurumudur. Tüm kamu kurumları gibi Namık Kemal Üniversitesine yapılacak yazılı başvuruların Türkçe kaleme alınması , dilbilgisi ve resmi dilekçe yazımı kurallarına uygun şekilde yazılması , ıslak imzalı olması , düzenleyen tarafından sunulması şartları aranmaktadır.

Dilekçe yazımı esnasında öncelikle hangi idari yada akademik birime dilekçe sunuluyorsa o makama hitaben dilekçe yazılmalıdır. Yani Rektörlüğe, bir dekanlığa , bir bölüm başkanlığına , bir enstitüye yada bir meslek okuluna hitaben yazılacak dilekçe ilgili idari yada akademik birimin tam ünvanına hitaben yazılan başlık ile yazıma başlanmalıdır.

Örneğin Üniversite Rektörlüğüne sunulacak bir dilekçe “Türkiye Cumhuriyeti Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine” hitabı ile başlayabilir, Tıp Fakültesine sunulacak bir dilekçe ise ir dilekçe “Türkiye Cumhuriyeti Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına”, Maramara Ereğlisi Meslek Yüksek Okuluna sunulacak bir dilekçe ise ” ir dilekçe “Türkiye Cumhuriyeti Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne ” hitabı ile başlamalıdır.

Dilekçe ile isteminizi sunduğunuz makamın tam ünvanına hitaben başlık attıktan sonra en az 2 satır boşluk bırakarak dilekçe konusunu belirtmeniz faydalı olacaktır. Dilekçe konusu dilekçe ile sunmuş olduğunuz istemlerinizi bir cümle ile ifade etmeniz anlamına gelmektedir. Örneğin resmi onaylı transkript belgesi talep edecek bir öğrenci “Transkript belgesi istemimin sunulmasından ibarettir” başlığını kullanırsa yeterli olabilir. Burada amaç dilekçenin tamamı okunmadan hangi birimden ne istendiğinin anlaşılabilmesidir.

Dilekçe Hitap makamı ve Dilekçe konusu yazıldıktan sonra dilekçe metin kısmı başlamaktadır paragraflar halinde dilekçeniz ile yapmakta olduğunuz istemleriniz ile ilgili açıklamalarınızı , sunmanız gereken bilgileri ve gerekçelerinizi anlam bütünlüğü sağlayan ve anlaşılır olan paragraflar biçiminde yazarak dilekçenizi düzenlyebilirsiniz.

Dilekçe sonunda tarih kişisel bilgiler ve ıslak imzanız ile tamamladığınız dilekçeyi ilgili makama şahsen sunmanız gerekmektedir. Bazı dilekçelerin PTT yolu ile teslimi de mümkündür takibi yapılabilmesi açısından PTT ile iadeli taahhütlü olarak ilgili makama posta yolu ile dilekçe gönderimi yapabilirsiniz.

Tüm dilekçeler posta ile gönderilemez, posta yolu ile dilekçe göndermeden önce kurumu arayarak kabul edilip edilmeyeceğini teyit ediniz.

Namık Kemal Üniversitesi Dilekçe Örneği


(.........HİTAP MAKAMINI BELİRLEYİNİZ VE TEK BAŞINA KULLANINIZ.........)
	TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİNE
	
	TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 
	............................ FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA
		
	TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 
	............................ FAKÜLTESİ ......................... BÖLÜM BAŞKANLIĞINA

	TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 
	............................ YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE


DİLEKÇE KONUSU : (.........DİLEKÇE KONUSUNU BİR CÜMLE OLARAK YAZINIZ.........)
	(.........DİLEKÇE İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR 1 2 PARAGRAF.........)


	(.........SUNULMASI GEREKEN BİLGİLER 1 2 PARAGRAF.........)


	(.........GEREKÇELER 1 PARAGRAF.........)


	(.........SUNULAN İSTEMLERİNİZ 1 PARAGRAF.........)	Yukarıza arz ve izah ettiğim istemlerim ile ilgili gereğini saygılarım ile arz ve talep ederim.Tc Kimlik No : 
İsim Soyisim : 
İkamet Adresi : 
Telefon : 						
							Tarih : 
							İsim Soyisim :
							İmza :
				
	TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DEKANLIĞINADİLEKÇE KONUSU : Kurumunuza bağış yapma istemimizin sunulmasından ibarettir.	Aile büyüğümüz Baba ve Annemiz Sayın ....................... ve ................................ rahmetli olmuşlardır. Saygıdeğer büyüklerimiz ömürleri boyunca eğitimimize önem gösterdikleri gibi Türk Ulusunun eğitim ve çalışma ile bütün sorunlarını aşarak tüm milletini sağlıklı , mutlu ve güvenli bir yaşama kavuşturabileceğine inanmaktaydılar, biz evlat ve torunlarını da bu inanç ile yetiştirdiler.


	Tüm evlatları ve torunlarına en önemli vasiyetleri daima gurur duydukları Tekirdağlı hemşehrilerine sonsuza kadar eğitim hizmeti sunacak bir kuruma maddi mallarının bağışlanması olmuştur. Tüm evlatları ve torunları adına en büyük erkek evlatları olarak konuyu benim takip etmem uygun görülmüştür.


	Tüm varisleri memnuniyet , mutluluk ve hiçbir tereddütleri olmayacak şekilde rahmetli büyüklerimizden kalan tüm mal varlığının kurumunuza bağışlanmasını talep etmektedir.


	İş bu sebep ile kurumuza yazılı olarak müracat ederek bağış yapma istemimizi sunma zaruretim hasıl olmuştur.


	Müteveffa kıymetli Anne Babamız Sayın ...................................... ve .................................. adına kurumunuza yalnızca talebelerin eğitimi ile ilgili ve tarafımca onaylanan başlıklardaki giderlerde kullanılmak şartı ile ......................... Euro (Yazı ile .......................... Euro) tutarında bağış yapma istemimizin onaylanması için gereğini saygılarım ile arz ederim.Tc Kimlik No : 
İsim Soyisim : 
İkamet Adresi : 
Telefon : 						
							Tarih : 
							İsim Soyisim :
							İmza :
			


Scroll to Top