Kredi Kartı Yenileme Dilekçe Örneği

Kredi Kartı Yenilemesi birçok sebep ile yapılabilmektedir, en çok rastlanılan sebep kartın manyetik veri bandının veya çipinin hasar görmesi sonucunda kredi kartının kullanılamaz hale gelmesi veya bitiş tarihinin yaklaşması sonucunda yenilenmesi gerekliliğidir.

Kredi kartı yenileme işlemi bankanın kredi kartları merkezi tarafından yapılır ve yeni bir kredi kartı basımı yapılarak gönderilir. Kredi kartları güvenli teslimat yöntemleri ile kişilere iletilir ve yeni kredi kartı şahsın kendisine yada 1. derece yakınına teslim edilir. Kredi kartı teslimi onaylandığında yani banka kartın teslim edildiği bilgisini aldığında kredi kartı kullanıma açılabilir.

Yeni teslim edilen kredi kartının kullanıma açılması için bazen kullanıcının bankayı araması talep edilebilmektedir. Bu kart güvenliği için gerekli bir adımdır ve kredi kartı sahibi banka çağrı merkezini arayarak kredi kartını teslim aldığını ve kullanıma açılmasını istediğini belirterek kullanıma açılmasını sağlayabilir. Eski kredi kartı bir süre sonra kullanım dışı kalır ve parçalanarak imha edilmesi güvenlik için gereklidir.

Kredi kartları güvenlik için yenileme yapıldığı durumda bankalar kart numaralarını veya güvenlik numaralarını değiştirerek yeni bir kredi kartı basmayı tercih edebilmektedir. Kredi kartı güvenliği ile alakalı bir şüpheniz olduğu durumlarda kredi kartınızın kapatılarak yeni bir kredi kartı basılıp size gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerinizin yabancı kişiler tarafından ele gerçirildiğini , kredi kartınızın kopyalandığını veya kredi kartınızın temassız ödeme izinin kopyalandığını düşünüyorsanız. Kredi kartınız kaybolduysa yada çalındıysa hemen bankanızı arayarak durumu bildirmeniz halinde eski kartınız kullanıma kapatılarak tarafınıza yeni bir kredi kartı sunulacaktır ve bu kart tarafınıza teslim edilecektir.

Kredi kartı yenileme işlemi için banka şubesine giderek dilekçe vermeniz istenebilir. Çağrı merkezi tarafından da yapılabilen bu işlem için aşağıda örneğini sunacağımız Kredi Kartı Yenileme Dilekçe Örneği ni kullanarak kendi bilgileriniz , kart bilgileriniz ile hangi banka ile çalışıyorsanız o bankanın ünvanına yazılmış bir dilekçe yazarak teslim etmeniz halinde kredi kartı yenileme işleminiz yapılabilecektir.

Aşağıdaki Kredi Kartı Yenileme Dilekçe Örneği metnini kopyalayabilir veya daha alt kısımda bulunan word yada pdf formatındaki hazır dilekçeleri alarak düzenleyebilir ve banka şubesine şahsen teslim edebilirsiniz.

Kredi Kartı Yenileme Dilekçe Örneği

	.......................................... Bankası Genel Müdürlüğüne	İsim Soyisim :
	
	Tc Kimlik No :

	İkamet Adresi : 

	İş Adresi : 

	Telefon : 

	Eposta Adresi :

	Kredi Kartı Numarası : 

	


	Bankanızın Kredi Kartı ürününü kullanmaktayım. Kredi kartım chip arızası / ATM de okumama vb problemler sebebi ile kullanılamaz hale geldiği için yenilenmesini talep etmekteyim. Tarafıma yeni bir kredi kartı basılarak ikamet adresime gönderilmesi için gereğini saygılarımla arz ederim.
			

							Tarih :


							İsim Soyisim :


							İmza :
Scroll to Top