Kamu Sertifikasyon Merkezi Dilekçe Örneği

Kamu Sertifikasyon Merkezi Dilekçe Örneği Kamu Sertifikasyon Merkezi’ne yapılacak yazılı başvurular için dilekçe örneği dir. Kamu Sertifikasyon Merkezi Kamu Sertifikasyon Merkezi TÜBİTAK Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ve UEKAE Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü bünyesinde kurulmuştur.

Kamu Sertifikasyon Merkezi Adres ve İletişim Bilgileri

Kamu Sertifikasyon Merkezi Adresi : TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi (İdari Bina) GEBZE / KOCAELİ

Çağrı Merkezi : 444 5 576 / 0850 460 55 76

Telefonu : +90 262 648 18 18

Eposta Adresi : bilgi@kamusm.gov.tr

Websitesi : https://www.kamusm.gov.tr/

Kamu Sertifikasyon Merkezine dilekçe nasıl yazılır ?

Kamu Sertifikasyon Merkezi bir resmi kurumdur, bu sebeple sunulacak tüm dilekçelerin resmi dilekçe yazım kurallarına uygun biçimde hazırlanması ve şahsen sunulması gerekmektedir.

Yazım dili Türkçedir, Türkçe Latin harfleri kullanılır, yalnızca beyaz çizgisiz A4 kağıt kullanılmalıdır, yazı rengi siyah , ıslak imza rengi mavi lacivert siyah renkleridir. Farklı dil , farklı karakter , farklı kağıt ve farklı renkler kullanılmamalıdır.

Dilekçe kuruma hitap ile başlar “Kamu Sertifikasyon Merkezi Müdürlüğüne” makul bir hitap kabul edilebilir. Dilekçe konusu sunulması tavsiye edilmektedir, bu dilekçe başlığı gibi düşünülmeli ve dilekçe ile sunulan isteminizi bir cümle ile ifade etmelidir.

Sonrası serbest metin bölümdür burada talebinizi anlaşılır şekilde sunmanız beklenmektedir. Kısa açık net anlaşılır ve bir akış içerecek biçimde paragraflara ayrılmış düzende başvuru sebebinizin izahını , gerekli bilgileri , gerekçe ve dayanakları , ekli belge ve mevzuat atıflarını , gerekli diğer detayları sunduktan sonra son paragrafta istemlerinizi kaleme almanız beklenmektedir.

Tarih isim soyisim veya tüzel kişi ünvanı kaşe mühür ve ıslak imza ile dilekçe tamamlanır ve kuruma şahsen sunulur.

Temsilen başvuru işin belirli şartlar vardır 18 yaşından küçükler için velileri , vasi kayyım temsilci atanan kişilerin temsilcileri , tüm tüzel kişilerin yasal yetkilileri , vekaletname ile yetkilendirilmiş vekil kişiler , vefat etmiş kişilerin 1. derece yakınları temsilen başvuru yapabilir. Temsilen başvuru yapılabilmesi için temsil yetkisini gösterir resmi belgenin dilekçe ekinde sunulması beklenmektedir.

Dilekçenin sonunda ekler başlığı altında tüm ekli belgelerin numaralı liste halinde sunulması gerekmektedir.

Kamu Sertifikasyon Merkezi Dilekçe Örneği

 Aşağıda Kamu Sertifikasyon Merkezi Dilekçe Örneği metin olarak paylaşılmıştır metnin altında da bilgisayarınıza indirip Kamu Sertifikasyon Merkezi Dilekçesi yazabileceğiniz word ve pdf dosya türlerinde indirilebilir dosyalar da mevcuttur.

Yukarıda izah olunan ve örnekte parantez içinde izah edilen biçimde metni düzenleyiniz ıslak imzalı olarak kuruma sununuz. İadeli tahhütlü gönderiler ve elektronik imzalı belgeler de belirli konularda kurum tarafından kabul edilebilmektedir.

Gerekli durumda mevzuat araştırması ve kurum sekreterliğinden bilgi alarak mevzuata uygun başvuru yapmanız gerektiğini hatırlatınız.
Kamu Sertifikasyon Merkezi Müdürlüğüne


Dilekçe Konusu : (Başvuru sebebinizi bir cümle ile izah ediniz.)

(En çok 5 cümle içeren ve cümleler 15 kelimeyi geçmeyecek biçimde açık net anlaşılır ifadeler ile başvuru sebebinizi , gerekli bilgileri , gerekçe ve dayanakları , ekli belge ve mevzuat atıflarını , gerekli detay bilgileri ayrı paragraflar olarak kaleme alınız, son paragrafta taleplerinizi ifade ediniz)
	Yukarıda izah etmiş olduğum istemlerim ile ilgili gereğini saygılarım ile arz ederim.


							Tarih :
						İsim Soyisim :
					Tüzel Kişi Ünvanı :
					(Kaşe Mühür)İmza :

Ekler: 
1-
2-
3-
4-
5-
Scroll to Top