İstanbul Üniversitesi AUZEF Kayıt Sildirme Dilekçesi

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi

İstanbul Üniversitesi – Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (İÜ – AUZEF), çevrimiçi ve materyal tabanlı eğitimiyle her yıl binlerce öğrencinin hayallerine kavuşmasını sağlıyor. Kimileri ikinci üniversite kapsamında özgeçmişini güçlendirmeyi hedeflerken kimileri de çalışırken eğitime devam edebilme imkanından dolayı Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesini tercih edebiliyor.

AÖF’e kayıt yaptırmak isteyen adayların birden fazla başvuru yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; sağlık alanında lisans tamamlama, DGS, yatay geçiş olabilirken, bazıları da belirtildiği gibi ikinci üniversite veya YKS kapsamında olabilmektedir. Kayıt bilgilerine detaylıca ulaşabileceğiniz AUZEF’in ilgili web sayfasını incelemek için buraya tıklayınız.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesinden (AUZEF) Hangi Durumlarda Kayıt Silinir?

Öğrencinin kendi talebi doğrultusunda veya “Yükseköğretim Kurumundan Çıkarma Cezası” alması durumunda kayıt silme işlemi gerçekleştirilir.

AUZEF Kayıt Sildirme Başvurusunda Bulunmak İçin Ne Yapmalıdır?

AUZEF’ten kaydınızın silinmesi için yapacağınız başvuruda izlenilmesi gereken adımlar şunlardır:

  1. Kayıt sildirme talebinde bulunabilmek için AKSİS otomasyon sistemine (aksis.istanbul.edu.tr) giriş yapılır.
  2. OBS kısmından Öğrenim Bilgileri başlığı altındaki Talep İşlemleri menüsü tıklanır.
  3. Açılan sayfada Başvuru Türü bölümünden Kayıt Silme, Karar Grup bölümünden ise Kayıt Silme (Kendi İsteği ile) seçeneği işaretlenir.
  4. Eğitim bilgisi bölümünde kayıt sildirmek istenen bölüm seçilir.
  5. Talep nedeni bölümünde kayıt sildirme sebebi kısaca açıklanır.
  6. Doküman ekle bölümüne kayıt sildirme dilekçesi imzalı olarak yüklenir.
  7. Kaydet butonuna tıklanarak başvuru işlemi tamamlanır.
Kayıt Sildirildikten Sonra AUZEF’e Yatırılan Materyal Ücreti Geri Alınabilir mi?

Kayıt silme işlemi gerçekleştirilen öğrencilere materyal ücreti iade edilmemektedir.

AUZEF Kayıt Yenileme (Ders Kaydı) Nedir, Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki açıklamalarımızda da belirttiğimiz gibi kayıt sildirmek geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Dolayısıyla bu kararı almadan önce iyice düşünmek yerinde olacaktır. Olası fikir değişikliğiniz için kayıt yenileme (ders kaydı) işlemlerine de kısaca değinmek istedik.

Kayıt yenileme her akademik yarıyılın başında ilan edilen tarihlerde, ilgili yarıyıla ait derslerin seçilmesi ve materyal ücretinin ödenmesiyle tamamlanan işlemdir.Kayıt yenileme, sınav organizasyonu dâhil birçok akademik ve idari çalışmayı etkilediği için akademik takvimde belirtilen tarihlerde yapılmalıdır. Kaydını yenilemeyen öğrenciler, kayıt yenilemedikleri dönemde sınavlara giremez ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu nedenle öğrenime devam etmek isteyen öğrencilerin kayıtlarını yenilemeleri gerekmektedir. Kayıt yenilenme işleminin yapılmaması durumunda öğrencilerin kayıtları silinmez. Öğrencilerin kayıt statüsü sistemde “KAYIT YENİLEMEDİ” olarak görüntülenir. Sonraki dönemlerde kayıt yenileme işlemini gerçekleştirildiği takdirde “DEVAMLI ÖĞRENCİ” statüsüne geçilir. Kaydın yenilenmediği dönemler için borçlandırma yapılmaz ve okunmayan dönemin ücreti sonraki dönmelere aktarılmaz.

İstanbul Üniversitesi – AUZEF İletişim Bilgileri

Kayıt sildirme, ders kaydı yenileme, harç ücretleri, sınav sonucuna itiraz vb. ile ilgili aklınıza takılabilecek her türlü sorunu/şikayeti, hatta önerinizi aktarabileceğiniz AUZEF iletişim bilgileri şöyledir:

Adres: Maslak Mah. Bilim Sk. Plaza No:5 Sun Plaza B Blok Maslak / Sarıyer / İSTANBUL

AUZEF Çağrı Merkezi: 0(212) 440 00 44 (Çağrı Merkezi Hafta İçi 09:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.)

Öğrenci İşleri Çalışma Saatleri: 09:00 – 12 00 & 13:00 – 16:00 

Ayrıca çevrimiçi bir şekilde “AUZEF’e Sorun” veya “AUZEF Çözüm” gibi sayfalar aracılığıyla da AUZEF ile iletişim kurabilirsiniz. İlgili sayfalara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

AUZEF Çözüm: https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/login

AUZEF’e Sorun: https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/auzefe-sor/#/

Not: Yazımızın sonunda yer alan AUZEF kayıt sildirme dilekçesi, İstanbul Üniversitenin resmi web sayfasından edinilmiştir. İÜ – AUZEF kayıt sildirme işlemleri için başka bir form veya dilekçeye ihtiyaç yoktur.

İstanbul Üniversitesi AUZEF Kayıt Sildirme Dilekçesi

İÜ – AUZEF Kayıt Sildirme Sürecinde Faydalı Olabilecek Diğer Kaynaklar:

Scroll to Top