Atatürk Üniversitesi AÖF Kayıt Sildirme Dilekçesi

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

Atatürk Üniversitesi – Açıköğretim Fakültesi (ATA – AÖF), çevrimiçi ve materyal tabanlı eğitimiyle her yıl binlerce öğrencinin hayallerine kavuşmasını sağlıyor. Kimileri ikinci üniversite kapsamında özgeçmişini güçlendirmeyi hedeflerken kimileri de çalışırken eğitime devam edebilme imkanından dolayı açıköğretim fakültesini tercih edebiliyor.

AÖF’e kayıt yaptırmak isteyen adayların birden fazla başvuru yöntemi olabilir. Bunlardan bazıları; sağlık alanında lisans tamamlama, DGS, yatay geçiş olabilirken, bazıları da belirtildiği gibi ikinci üniversite veya YKS kapsamında olabilmektedir. Kayıt bilgilerine detaylıca ulaşabileceğiniz ATA-AÖF’ün ilgili web sayfasını incelemek için buraya tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden (AÖF) Hangi Durumlarda Kayıt Silinir?

Öğrencinin kendi talebi doğrultusunda veya “Yükseköğretim Kurumundan Çıkarma Cezası” alması durumunda kayıt silme işlemi gerçekleştirilir.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden Kayıt Nasıl Silinir?

Kayıt silme talebinizi içeren ıslak imzalı dilekçenizin ile nüfus cüzdanınızın fotokopisini fakülteye elden teslim ettiğiniz ya da posta/kargo yoluyla gönderdiğiniz takdirde kayıt silme işleminiz gerçekleştirilir.

Kayıt Sildirildikten Sonra AÖF’e Yatırılan Materyal Ücreti Geri Alınabilir mi?

Kayıt silme işlemi gerçekleştirilen öğrencilere materyal ücreti iade işlemi yapılmamaktadır.

Atatürk Üniversitesi Kayıt Yenileme (Ders Kaydı) Nedir?

Yukarıdaki açıklamalarımızda da belirttiğimiz gibi kayıt sildirmek geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Dolayısıyla bu kararı almadan önce iyice düşünmek yerinde olacaktır. Olası fikir değişikliğiniz için kayıt yenileme -ders kaydı- işlemlerinden de kısaca bahsetmek istedik.

Açıköğretim Fakültesine (AÖF) kayıt yaptıran öğrenciler her yarıyıl başında bulunulan yarıyıl içerisindeki derslerini alabilmek için ders kaydı yaparlar. Ders kaydı yapmayan öğrenciler o yarıyıl içerisinde ders alamaz ve ders materyallerine ulaşamazlar. Bu nedenle öğrenciler her yarıyıl başında materyal ücretini yatırarak ders kaydı yapmalıdırlar.

Atatürk Üniversitesi AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Kayıt yenilemek isteyen öğrenciler akademik takvimde belirtilen tarihler arasında kayıtlı oldukları programa ait materyal ücretini yatırdıktan sonra ders seçimlerini yaparak kayıt yenileme işlemlerini yapabilirler. Ders kayıt işlemlerinin resimli anlatımı için buraya tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi – AÖF İletişim Bilgileri

Kayıt sildirme, ders kaydı yenileme, harç ücretleri, sınav sonucuna itiraz vb. ile ilgili aklınıza takılabilecek her türlü sorunu/şikayeti, hatta önerinizi aktarabileceğiniz ATA-AÖF iletişim bilgileri şöyledir:

  • Dekanlık

Adres: Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Erzurum

Telefon: 0850 255 0282

Faks: 0442 231 5900

e-Posta: aof@atauni.edu.tr (ATA-AÖF, e-posta gönderilerinde mutlaka T.C. kimlik numarasının belirtilmesi gerektiğini ifade etmiştir.)

Kep Adresi: atauni.aof@hs01.kep.tr

  • Ankara İletişim Merkezi

Adres: Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Öğrenci İletişim Merkezi Kültür Mahallesi İçel Sokak No:27 Kızılay/ANKARA

Telefon: 0850 241 0 282

Not: Yazımızın sonunda yer alan AÖF kayıt sildirme dilekçesi, Atatürk Üniversitenin resmi web sayfasından edinilmiştir. ATA – AÖF kayıt sildirme işlemleri için başka bir form veya dilekçeye ihtiyaç yoktur.

Atatürk Üniversitesi AÖF Kayıt Sildirme Dilekçesi

ATA – AÖF Kayıt Sildirme Sürecinde Faydalı Olabilecek Diğer Kaynaklar:

Scroll to Top