İnternet Aboneliği Nakil Dilekçesi Örneği

İnternet aboneliği konut ve işyelerinde internet erişimi sağlanabilmesi için abone olunan bir telekomünikayon hizmetidir. TC Ulaştırma Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Internet Servisi Sağlayıcı kurumlar tarafından sağlanan her çeşit internet aboneliği nin abone talebi doğrultusunda nakil işleminin yapılması bir zorunluluktur. Yani aboneler internet erişimlerini dilerlerse yeni adreslerine nakil yapabilirler.

İnternet Aboneliği Nakil işlemi genellikle belirli bir ücreti olan bir hizmet olabilmektedir, bu hizmet ücreti yeni tesis ücreti kadar da olabilmektedir. Bazı şirketler abonelik yılı başına 1 defa nakil işlemini ücretsiz de sunabilmektedir. Nakil işlemi ile ilgili ücretlendirmeleri ilgili bilgilere şirketin müdürlüğüne yada bayisine ulaşarak , çağrı merkezini arayarak yada web sitesini inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Nakil işlemi her operatörde farklı süreler almak ile beraber genellikle 3 ila 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır, nakil işlemi için başvurmadan önce yeni gidilecek adreste ilgili hizmetin sunulup sunulamadığını öğrenmeniz faydalı olacaktır. Örneğin fiber internet erişimi kullandığınız bir daireden fiber internet erişimi olmayan bir binadaki bir daireye taşınmanız halinde fiber internet aboneliğinizi nakil yapma şansınız olmayacaktır. Bunu başvuru yapmadan önce öğrenmeniz menfaatinize olacaktır.

Yeni gidilecek adrese ilgili internet servisi sağlayıcı şirket internet hizmeti sunamıyor ise aboneliğin iptal edilmesi gerekli olabilmektedir, bu durumda kurum aboneden var ise cayma bedeli talep etme hakkına sahiptir, bazı kurumlar yeni gidilecek adrese internet erişimi sunulamamasını kendi yetersizlikleri kaynaklı olduğunu değerlendirerek aboneden çıkabilecek cayma bedelini tahsil etmememeyi tercih edebilmektedir. Tabi hizmetin iptali ile neticelenen nakil işlemlerinde ilgili internet servisi sağlayıcı şirketin mülkiyetinde olan modem vb cihazların tamamının iade edilmesi ve aboneliğe taahüt ile satınalınmış elektronik cihaz veya hizmet varsa ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

İnternet Aboneliği Nakil Dilekçesi aşağıda size sunacağımız İnternet Aboneliği Nakil Dilekçesi Örneği benzeri bir dilekçeyi kendi aboneliğiniz ile ilgili bilgiler ile düzenlemeniz ve ilgili şirketin talep ettiği yöntem ile şirkete bildirmeniz gerekmetkedir, bazı şirketler müdürlüklerine şahsen teslimini , bazi şirketler bayisine şahsen teslimini , bazi şirketler fax ile gönderilmesini , bazı şirketler eposta ile gönderilmesini talep edebilmektedir, ilgili şirketin prosedürüne uygun şekilde dilekçenizi iletiniz. İnternet Aboneliği Nakil Dilekçesi Word ve PDF olarak da bilgilerinize sunulmuştur.

İnternet Aboneliği Nakil Dilekçesi Örneği
	 (ABONESİ OLDUĞUNUZ ŞİRKET ÜNVANINA HİTABEN YAZINIZ)
		 ................................. MÜDÜRLÜĞÜNE 


	KONU : INTERNET ABONELİĞİ NAKİL TALEBİ 


	Hizmet Numarası : 
	
	İsim Soyisim : 

	Tc Kimlik No : 

	Eski Kullanım Adresi (Abonelik Adresi ): 
	....................................................................................................
	....................... / ........................

	Yeni Kullanım Adresi (Nakil olacak Adres): 
	....................................................................................................
	....................... / ........................

	Eposta Adresi : 

	Cep Telefonu : 	Yukarıda belirttiğim hizmet numarası ile şirketinizden Internet Erişimi hizmeti almaktayım. İkamet adresimden taşınmış olmam sebebi ile internet hizmeti aboneliğimin yukarıda belirttiğim yeni kullanım adresime nakil yapılması gerekmektedir.

	Internet hizmetimin yeni kullanım adresime nakli için gereğini saygılarım ile arz ederim.


								Tarih : 

								İsim Soyisim : 


								İmza : 
Scroll to Top