İnternet Aboneliği Dondurma Dilekçe Örneği

“İnternet Aboneliği Dondurma Dilekçe Örneği” başlıklı içeriğimizde; internet hattı aboneliğinizi dondurmak istemeniz durumunda yapılması gerekenlere dair tüm detayları yazımızda bulabilir ve ilgili abonelik dondurma formunu pdf formatında indirip çıktısını aldıktan sonra, üzerinde gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

İnternet aboneliği dondurma işlemleri adına bu yazımızda da bolca faydalandığımız Türk Telekom’un resmi web sayfasına şuradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnternet Aboneliği (Hat) Dondurma Hizmeti

Geçici süreliğine yurt içi yurt dışı seyahat, askerlik, yaz tatili, okulların kapanması, taşınma gibi bir çok nedenden dolayı internet erişimine ihtiyaç duymayan müşterilerin, hizmetlerinin geçici süreliğine dondurabilecekleri bir hizmettir.

Hangi Durumlarda Hat Dondurma Hakkından Faydalanılabilir?
  • Geçici süreliğine yurt içi/ yurt dışı seyahat
  • Askerlik
  • Yaz tatili / Okulların kapanması
  • Ekonomik nedenler
  • Evde / işyerinde kullanıcı kalmaması
  • Nakil / Taşınma
  • Çocuklarla ilgili nedenler
Ödenmemiş Fatura Olsa da Hat Dondurma İşlemi Yapılabilir mi?

Borcundan dolayı kapalı olan bir internet hattı için dondurma işlemi yapılamaz. Faturalar ödendikten ve hattın açılması sağlandıktan sonra hat dondurma işleminden faydalanılır.

Hat dondurma yılda kaç kez kullanılabilir?

Hat dondurma hizmetinden, bir müşteri yılda en fazla 2 kez ve toplamda 180 günü aşmayacak şekilde faydalanabilir. Diğer bir deyişle, her bir abonelik dondurma hakkınızdan maksimum 90 gün olacak şekilde faydalanabilirsiniz.

Hat Dondurma İşlemi Ne Kadardır?

Hat Dondurma işleminin ücreti 57 TL (tüm vergiler dahil) olup, Hat Dondurma talebinde bulunan abonelerin faturalarına 6 ay taksitle ayda 9,5 TL olarak yansıtılmaktadır.

Hat Dondurma Gerçekleştikten Sonra Aylık Ücret Alınır mı?

Hat Dondurma süresi içinde olan kullanıcılar için aylık internet erişim ücreti alınmayacaktır. Öt yandan internet erişim ücreti dışında kalan; kullanılan katma değerli hizmet ücretleri, taksit, kota aşım ücretleri, hat dondurmadan dolayı yansıtılması gereken iadeler, geçen aydan devir eden ücretler var ise faturalanacaktır.

Hat Dondurma Yapılamayan İnternet Paketleri Var mıdır?

Evet hat dondurma hakkınızdan yararlanamayacağınız paketler vardır; ancak bu paketler müşterisi olduğunuz kurumdan kuruma değişmektedir. Bunun için müşteri olduğunuz telekomünikasyon şirketinin müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Hat Dondurma İşlemi Nasıl Yapılabilir?

Hat dondurma işlemi, müşterisi olduğunuz telekomünikasyon şirketinin mağazasına giderek veya müşteri hizmetleri arayarak yapılabilir. Bu işlem için hat sahibinin kendisinin veya vekalet verdiği kişinin başvuruda bulunması gerekmektedir.​​​​​​​​​​​​​​​

İşlem esnasında gerekli olacak belgeler ise kimlik ve abonelik dondurma formudur.

Not: Aşağıda yer alan internet hattı dondurma formu, Türk Telekom’un resmi web sitesinden temin edilmiştir. Dolayısıyla, Türk Telekom müşterisi iseniz aşağıdaki formu doldurup direkt herhangi bir Türk Telekom mağazasında işlemlerinizi hızlıca başlatabilirsiniz. Diğer taraftan, başka bir telekomünikasyon şirketi müşterisi iseniz duruma dair müşteri hizmetlerinden bilgi alabilir ve akabinde ilgili mağazaya giderek, orada tarafınıza verilecek formu doldurup işlemleri başlatabilirsiniz.

İnternet Aboneliği Dondurma Dilekçe Örneği

Yararlı olabilecek kaynaklar:

Scroll to Top