Hesap Kartı Talebi Dilekçesi

Hesap Kartı Talebi Dilekçesi resmi ve özel bankalara veya finans kuruluşlarına hesaplarına erişebilmek için kart talep etmede kullanılabilecek dilekçe örneğini sizler ile paylaşıyoruz. Hesap Kartları genellikle banka veya finans kuruluşlarında bağlı olan bir yada birden çok hesaba bağlı manyetik kartlardır bu kartlar ATM cihazlarında hesap işlemleri yapmada kullanılabildiği gibi pos cihazlarında da ödeme aracı olarak da kullanılabilmektedir.

Tüm banka hesap kartları aynı özellikte değildir, bazı kartlar tüm bankacılık işlemlerini yapabilir hatta kredi kartı özelliği de bulunabilir hatta sanal kredi kartı özelliği HGS özelliği gibi sınırsız ek özellik de taşıyabilirken bazı kartlar yalnızca para yatırma ve çekme işlemi yapabilmektedir. Hatta çeşitli sınırlamalar da yapılarak yalnızca para yatırma yada para çekme işlemi yapma ile de sınırlanabilmektedir.

Hesap Kartı Talebi Dilekçesi Nasıl Yazılır ?

Hesap Kartı Talebi Dilekçesi hesabın bağlı olduğu kurum müdürlüğüne yada şube müdürlüğüne hitaben yazılmalıdır, dilekçe konusu yazılması tavsiye edilir ve dilekçe konusu dilekçenin hangi maksat ile yazıldığını bir cümle ile ifade eden bir bilgidir, hesap kartı istemimin sunulmasından ibarettir gibi bir bilgi yeterlidir.

Dilekçe yazarken dikkat edilmesi gereken aynı hesaba bağlı eski bir kart olup olmadığı , istenen karta hangi hesapların bağlı olmasının istendiği , istenen kart ile ilgili herhangi bir kısıtlama olup olmadığı gibi kriterlere de dikkat edilmelidir. ve bu gibi gereksinimler metin içerisinde belirtilmelidir.

Dilekçe ıslak imzalı olarak şahsen sunulmalıdır, 18 yaşından küçükler için velileri , vasi ve temsilci atanmış kişiler için kanuni temsilcileri , tüzel kişiler için yasal temsilcileri başvuru yapabilir, bunun dışında başvuru yapılabilmesi için noter vekaletnamesi veya temsil hakkını gösterir resmi belgelerin ibrazı zorunludur.

Hesap Kartı Talebi Dilekçesi

Aşağıda şablon bir hesap kartı talep etme dilekçesi yer almaktadır, banka ve şube bilgilerini ve kişisel bilgilerinizi hesap bilgilerini kontrol ederek dilekçenizi düzenleyiniz ve ilgili şubeye şahsen giderek teslim ediniz, teslim esnasında yanınızda kimlik , sürücü belgesi , pasaport , nüfüs cüzdan örneği gibi kimlik statüsünde bir belge bulundurmayı unutmayınız.
		................... BANKASI ANONİM ŞİRKETİ
		................... ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE


	DİLEKÇE KONUSU : Hesap kartı istemimin sunulmasından ibarettir.


	Bankanızın aşağıda kişisel ve hesap bilgilerini sunmuş olduğum müşterisiyim, aşağıda sunmuş olduğum hesaplara bağlı olan hesap kartı düzenlenerek ikamet adresime teslimi için gereğini saygılarım ile arz ederim.


İsim Soyisim : 
TC Kimlik No : 
Anne Adı :
Baba Adı :
Doğum Yeri : 
Doğum Tarihi  :
İkamet Adresi  :
Cep Telefonu :
Eposta Adresi  :Karta Bağlanmasını İstediğim Hesap Bilgileri : 
IBAN NO : TR.............................................
IBAN NO : TR.............................................
IBAN NO : TR.............................................
								Tarih :
								İsim Soyisim :
								İmza :

Türkiye Cumhuriyeti Bankalar Birliği Web Sitesi : https://www.tbb.org.tr/

Bankalar Arası Kart Merkezi Websitesi : https://bkm.com.tr/

Scroll to Top