Gediz Elektrik Fatura İtiraz Dilekçesi

Günümüzde elektrik, su, faturalı telefon gibi kullanma miktarına bağlı olarak aylık borç ödediğimiz hizmetler, kimi zaman faturalandırma döneminde çıkardığı borç ile abonelerini şaşırtabilmektedir. Bu içeriğimizde de beklediğinizden daha fazla gelen Gediz Elektrik fatura borcuna nasıl itiraz edilebileceğini ve ilgili dilekçe örneğini tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaştık.

Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş.

Gediz Elektrik, İzmir ve Manisa illerinde 2013 yılından bu yana elektrik tedarik hizmetinden sorumludur. Elektrik durumunuza ilişkin şikayet, talep, borç sorgulama ve fatura ödeme hizmetlerini de internet sayfası üzerinden sunmaktadır.

Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. internet sayfasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Gediz Elektrik İletişim Bilgileri

Herhangi bir şikayet, öneri veya talebinizi bir dilekçe iletmeden önce aşağıdaki kanallar aracılığıyla da sorununuzu dile getirebilirsiniz.

Adres: Anadolu Caddesi No:41 Megapol Tower Kat:21 Bayraklı/ İZMİR

e-Posta: bilgi.gedizperakende@aydemenerji.com.tr

Müşteri hizmetleri numarası: 0850 800 0 186

Whatsapp iletişim numarası: 0850 575 00 02

Soru, talep ve şikayetleri internet formu üzerinden iletmek için: https://online.gediz.com/Customer/Giris

Size en yakın müşteri ilişkileri merkezini öğrenmek için: https://www.gediz.com/musteri-iliskileri-merkezleri

Gediz Elektrik Fatura ve Fesih İşlemleri

Gediz Elektrik, fatura işlemleriyle ilgili herhangi bir durumu yukarıdaki iletişim kanalları aracılığıyla iletebileceğinizden bahsetmiştik. Olası hatalı elektrik faturasına nasıl itiraz edileceği konusuna geçmeden önce fatura ödeme ve borç sorgulama işlemleri için de resmi internet adreslerini belirtmek istedik.

Fatura ödeme ve borç sorgulama işlemlerini Gediz Elektrik’in internet sayfasından yapabileceğiniz gibi e-Devlet üzerinden de aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca fatura işlemleri dışında e-Devlet üzerinde abonelik fesih, abonelik başvurusu, ödeme bilgileri sorgulama gibi detaylı her türlü işlemi yapabilirsiniz. İlgili internet adreslerine aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gediz Elektrik – Borç Sorgulama

Gediz Elektrik – e-Devlet

Elektrik Faturasına Nasıl İtiraz Edilir?

Günümüzde çok nadir yaşanmak ile birlikte kimi zaman fatura bedeli, gerçek kullanım bedelinden yüksek gelebiliyor. Faturalar yanlış okunabiliyor. Böyle bir durum ile karşılaştığını düşünen kullanıcıların elektrik faturasına itiraz etme hakkı bulunuyor. Peki, elektrik faturasına nasıl itiraz edilir?

Elektrik faturasına itiraz için, kişinin fatura ve kimliği ile birlikte bağlı olunan şirkete bir dilekçe yazarak şikayetini iletmesi gerekiyor. Peki bu aşamada fatura ödenmeli midir? Faturanın son ödeme süresi dolmadıysa, fatura ödenmeden de itiraz edilebiliyor. Ancak, faturanın süresi dolmuşsa bedelin ödenmesi gerekebilir. Bu durumda itiraz haklı kabul edilirse, ödenen fazla bedel bir sonraki fatura bedelinden düşülerek geri iade ediliyor. 

Yapılan itiraz sonucunda 1 hafta 10 gün içinde şirketin teknik elemanları yerinde inceleme yapıyor. Yapılan çalışmalar sonucunda, yanlışlık olması halinde fatura yeniden düzenleniyor. Durumun düzelmemesi halinde şikayetinizi, Tüketici Heyeti Başkanlığına bir dilekçe ile ulaştırmakta fayda var.

Not: Elektrik faturası ile ilgili tüm ayrıntılar, gerekçeleriyle somut olaya uygun olmak kaydıyla belirtilmelidir. Aşağıdaki dilekçede, genel olarak herkesin yararlanabileceği ve sizin doldurmanız için uygun boşlukların bırakıldığı örnek bir dilekçe görebilirsiniz. Dilekçede doldurmanız için bırakılan boşluklar haricinde, kişisel bilgilerinize ve yaşadıklarınıza göre ilgili eklemeleri/çıkarmaları yapabilirsiniz.

Gediz Elektrik Fatura İtirazı Dilekçe Örneği
    GEDİZ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE


AD SOYAD: 

T.C. NO :

ADRES  : 

TEL NO :

E-POSTA :

ABONE NO: 

KONU  : .../.../.... tarihli elektrik faturasına itirazımın sunulmasından ibarettir.

AÇIKLAMALAR:
    Kurumunuzun ........ abone numaralı elektrik abonesiyim. ..../.../.... tarihinde tarafıma gelen faturanın ...... TL tutarında olduğunu gördüm. Ancak, ayın yaklaşık iki haftasını şehir dışında geçirdiğimden söz konusu tutarın oluşmasının mümkün olmadığını, son sayaç okunması sırasında yanlışlık yapıldığını düşünmekteyim. İlgili durumun incelenerek, faturada yapılan yanlışlığın düzeltilmesini ve tarafıma bu konuda bilgi verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. .../.../....


                        (Talepte bulunan)
                            Ad Soyad
                              İmza

Ekler:
  1. Kimlik fotokopisi
  2. İtiraz edilen fatura
Gediz Elektrik Fatura İtiraz Dilekçesi
Scroll to Top