Evlenme Ehliyet Belgesi Başvuru Dilekçesi

Evlenme Ehliyet Belgesi Başvuru Dilekçesi Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde bulunan geçiçi koruma ve uluslarası koruma statüsünde bulunan geçici misafirlerin evlilik yapabilmeleri için almaları gereken Evlenme Ehliyet Belgesi için başvuru yapabilmeleri için düzenlemeleri ve şahsen başvuru yapmaları gereken dilekçedir.

Evlenme Ehliyeti evlenmeye yeterli fiziki ve zihinsel gelişime sahip olduklarının ve evliliğe rızalarının olduğunun belirlenmesi amacı ile kendi şahsi hukuki ve idari güvenleri için büyük Türk Devleti tarafından idare denetim uygulamalarından biridir.

Evlenmeye ehil olmayan yani kendi hayatı ile ilgili karar alacak fiziki ve zihinsel gelişime sahip olmayan bireylerin evlenmesine müsade edilmez ve Evlenme Ehliyet Belgesi bu sebeple yabancı geçici misafirler için zorunlu bir belgedir.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığına müracat edilerek alınabilen evlenme ehliyetini gösterir belge için gerekli şartları öğrenmek için Göç İdaresi Başkanlığına veya Müdürlüklerine şahsen müracat edilmesi gerekemektedir.

Evlenme Ehliyet Belgesi Başvurusu
		Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı
				.......................... Müdürlüğüne


Dilekçe Konusu : Evlenme Ehliyet Belgesi başvurumun sunulmasından ibarettir.	Türkiye Cumhuriyeti Devletinde geçici koruma / Uluslar arası koruma statüsünde bulunan yabancı ülke vatandaşıyım. Ülkeniz sınırları içerisinde evlenmek istemekteyim, bu sebeple ihtiyaç duyacağım evlenme ehliyet belgesinin düzenlenmesi için gereğini saygılarım ile arz ederim.


İsim Soyisim :
Uyruğu : 
Doğum Tarihi : 
Doğum Yeri : 
Anne Adı : 
Baba Adı : 
Medeni Hali : 
Çocuk Sayısı :
Kendi Ülke Kimlik Numarası : 
Türkiye Yabancı Kimlik Numarası : 
Pasaport Numarası : 
Türkiyeye Giriş Yolu : Kara  ............ Deniz ............. Hava ..............
Giriş Yaptığı Ülke : 
Türkiyeye Son Giriş Tarihi : 
Giriş Biçimi : Yasal Pasaport : ........................	Yasadışı Giriş: .............................
Türkiyedeki İkamet Adresi  :
Telefonu : 
Eposta Adresi  :								Tarih :
								İsim Soyisim :
								İmza :Türkiye Cumhuriyeti Devleti İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Edevlet sistemi üzerinden sunulmakta olan elektronik hizmetlere erişim sayfası : https://www.turkiye.gov.tr/goc-idaresi-baskanligi

Türkiye Cumhuriyeti Devleti İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Müdürlüğü Web Sitesi : https://www.goc.gov.tr/

Scroll to Top