Digiturk Abonelik İptali Dilekçe Örneği

Digiturk

Digiturk, beIN Media Group şirketine bağlı olarak Türkiye’de dijital yayın yapan özel bir kuruluştur. 1999 yılının Ocak ayında kurulmuş, 2000 yılının Nisan ayında hizmet vermeye başlamıştır. Süper Lig ve pek çok yabancı lig maçlarının yayın haklarını elinde bulundurmaktadır. Bu maçları eski adıyla Lig TV, güncel adıyla Bein Sports kanalı üzerinden izleyicileriyle buluşturmaktadır.

Digiturk Hizmeti ile İlgili Şikayetimi/Önerimi Nasıl Bildirebilirim?

Digiturk hizmetinizle ilgili şikayet ettiğiniz veya öneride bulunmak istediğiniz bazı hususlar olabilir. Bunlardan bazıları; yayında aksamalar, frekans hataları, hatta faturanızın beklenenden fazla gelmesi olabilir. Bu gibi durumlarda Digiturk müşteri hizmetleri telefon numarasını arayabilir, Twitter veya e-posta üzerinden destek talebi gönderebilir ya da Digiturk’un web sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak şikayetinizi veya herhangi bir görüş, önerinizi iletebilirsiniz. Aşağıda tüm Digiturk iletişim kanallarını görebilirsiniz.

Digiturk Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

D-Smart aboneliğini sonlandırmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlere ilişkin ayrıntıları aşağıda sizlerle paylaştık.

  • 1. Yöntem: e-Devlet Yolu ile Abonelik Fesih Başvurusu

İlk yöntem diğer yöntemlere göre çok daha pratiktir. Yapmanız gereken tek şey, e-Devlet sistemine girip Digiturk – Abonelik Fesih Başvurusu sayfasında ilgili adımları tamamlamak. Digiturk – Abonelik Fesih Başvurusu e-Devlet sayfasına erişmek için tıklayınız.

  • 2. Yöntem: Bizzat veya Faks Yolu ile Abonelik Fesih Başvurusu

Abonelik fesih işlemlerinizi, Digiturk Yetkili Teknik Servislerine bizzat başvurarak veya 0212 473 99 99 numarasına faks gönderebilirsiniz.

Faks yoluyla abonelik fesih işlemlerini gerçekleştirmek isteyen müşteriler, iletişim bilgilerinin ve fesih taleplerinin yer aldığı formu (yazımızın sonunda Digiturk’un kendi hazırlamış olduğu formu word ve pdf formatında görebilirsiniz) ve kimlik fotokopilerini, yukarıda verilen numaraya faks yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Digiturk çatısı altında çalışan yetkili personellerin, iletişim bilgileri doğru ve eksiksiz olan müşterilerle beyan ettikleri telefon numaraları üzerinden, taleplerinin teyidi maksadıyla irtibata geçebileceğini unutmayınız. Ayrıca abonelik iptali gerçekleştikten sonra Digiturk’ün size vermiş olduğu cihazları iade etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Aksi takdirde cihazların ücreti aboneden temin edilmektedir.

Vefat Durumunda Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Vefat eden abonelikler için üyelik iptali yapılmalı ya da yakınları adına devir sözleşmesi imzalanarak üyelik yeni kişiye aktarılmalıdır. Üyelik doğrudan iptal ettirilecekse vefat belgesi ile birlikte iptal yazısının destek@digiturk.com.tr e-posta adresine ya da 0212 473 73 03 – 0212 473 99 99’a fax gönderilmesi gerekmektedir.

Digiturk Aboneliği Ne Zaman Sonlanır?

Digiturk’e abonelik iptali için başvuruda bulunduktan sonra abonelik fesih işlemlerinin tamamlanması yaklaşık 1 hafta sürmektedir.

Digiturk Abonelik İptali Dilekçe Örneği

Digiturk Abonelik İptali Sürecinde Faydalı Olabilecek Diğer Kaynaklar:

Scroll to Top