Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Dilekçe Örneği

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Dilekçe Örneği DSİ ne yapılacak yazılı başvurular için örnek dilekçe olarak sunulmuştur. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Türk Devletinin su ihtiyacının karşılanması için gerekli çalışmaları yürüten , su kaynaklarının bilim ve teknolojinin sağladığı tüm imkanlar ile Türk Milletinin faydasına sunulması için görev üstlenen ve su havzalarının korunması ve genişletilerek artan su ihtiyacının karşılanabildiği modern su yönetimi anlayışı ile Türk Devletinin su ihtiyacının karşılanması ve yönetilmesi görevini üstlenmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olarak faaliyetini sürdürmekte olan bir kamu kurumudur.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Adres ve İletişim Bilgileri

DSİ Genel Müdürlüğü Adresi : Mustafa Kemal Mahallesi Anadolu Bulvarı Numara 9 Posta Kodu : 06530 ÇANKAYA / ANKARA

Telefonu : +90 312 454 54 54

Kayıtlı Eposta Adresi : dsi.gnlmud@hs01.kep.tr

Web Sitesi : https://www.dsi.gov.tr/

DSİ Dilekçe Nasıl Yazılır ?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı bir kamu kurumudur ve bu sebep ile yazılacak dilekçelerin resmi dilekçe yapısında , Türkçe ve Türk dili dilbilgisi kurallarına uygun biçimde yazılması zorunludur.

Türkçe dışında ve dilbilgisi kurallarına uyulmadan yazılan dilekçeler işlem görmezler.

Dilekçelerin boş temiz çizgisiz beyaz A4 kağıt üzerine Latin harfleri ile Türkçe yazılması , yazı renginin siyah ve kalıcı mürekkep ile yazılmış olması beklenmektedir. Yazı fontları küçük yada büyük olmamalıdır 11 12 punto uygundur.

Dilekçe yazımına hitap makamı olan kurum ünvanının yazılması ve daha sonra bir cümlelik özet olarak dilekçe konusunun yazılması ile başlanmalıdır. Dilekçe konusu dilekçe ile sunduğunuz temel talebinizin bir cümle ile ifade edilmesidir.

Kalan kısım serbest metin kısımdır birkaç paragraf halinde sade net anlaşılır ve saygılı ifadeler ile başvurunuzun izahı , gerekçeleriniz ve talebinizin sunulması sırası ile kaleme alınız.

Kuruma yalnızca yapılacak şahsen başvurular dikkate alınmaktadır, 18 yaşından küçükleri velileri , vasi kayyım kanuni temsilci atanan kişileri resmi temsilcileri , tüm tüzel kişileri yasal yetkili ve temsilcileri temsil edebilirler, bunun dışında kalan durumlarda resmi temsil yetkisini gösterir belge yada noter vekaletnamesi sunulması gerekmektedir.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Dilekçe Örneği

Aşağıda boş şablon DSİ dilekçesi yer almaktadır, ihtiyacınıza göre dilekçe konusu ve metni düzenleyerek ve kişisel bilgilerinizi sunarak ekli belgeleri sunarak ve dilekçeye ekleyerek ıslak imzlaı olarak kuruma şahsen teslim ediniz.Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne


Dilekçe Konusu : ------ DİLEKÇENİZ İLE SUNDUĞUNUZ TEMEL TALEBİNİZİ İFADE EDİNİZ.----
----- PARAGRAF HALİNDE BAŞVURU SEBEBİNİZİ YAZINIZ----

----- PARAGRAF HALİNDE TALEBİNİZİ İZAH EDİNİZ VE GEREKÇELERİNİZİ SUNUNUZ------------- PARAGRAF HALİNDE SAYGILI İFADELER İLE TÜM İSTEMLERİNİZİ SUNUNUZ.-------

TC Kimlik No :
İsim Soyisim : 
Anne Adı : 
Baba Adı :
İkamet Adresi : 
Telefonu :
Eposta Adresi :

							Tarih : 
							İsim Soyisim :
							İmza :EKLER :
1- --------EKLİ BELGELERİ TEK TEK SIRA NUMARALI BİÇİMDE BELİRTİNİZ.----
2-
3-
Scroll to Top