Bireysel Banka Hesabı Kapatma Dilekçe Örneği

Bankalar üzerinde kişilere ait paralar ayrı hesaplarda bulunurlar ve bu hesaplar bir kişi için birden çok tane de olabilir. Her banka hesabının bir bankası , şubesi , hesap numarası , hesap türü ve para birimi bulunmaktadır. Bankalar banka hesapları için belirli yıllık kullanım ücretleri sunarlar ve bazı müşteriler belirli kriterleri yerine getirdikleri durumda bu ücretlerden muaf tutulabilirler.

Ayrıca bazı bankalar belirli alternatif hizmet kanalları da açarak hesap işletim ücreti veya havale eft ücretleri bulunmayan hesaplar da müşterilerine sunabilirler. Bu ücretlendirmelerin var olup olmadığı veya ne şartlara göre uygulanacağı BDDK denetlemesine tabidir ve müşteriler ve banka arasında düzenlenen hizmet sözleşmeleri çerçevesinde yürütülmektedir.

Bireysel banka hesaplarının açılışı için bankaların şubelerine , telefon bankacılığına veya internet bankacılığına başvuru yapılırken genel mevzuat gereği ve bankaların şartları gereği banka hesaplarının kapatılmasında genellikle şubelere giderek Bireysel Banka Hesabı Kapatma Dilekçesi verilmesi gerekmektedir. Bu sebeple sizlerin banka hesap kapatma dilekçelerini yazmanız için örnek olması açısından Bireysel Banka Hesabı Kapatma Dilekçe Örneği hazırlanmıştır.

Aşağıda ve ekli dosyalarda göreceğiniz örnek bireysel banka hesabı kapatma dilekçesini ilgili banka , şube , hesap numarası , iban numarası ve para birimi bilgilerini de sağlayarak şahsı ıslak imzanızı atarak ilgili şubeye teslim etmeniz halinde bireysel banka hesabı kapatma işleminiz yapılabilecektir.


	............................ Bankası
	............................ Şubesi Müdürlüğüne


	
	Şube Adı :

	Şube Kodu :

	Hesap No : 

	Müşteri No :
	
	IBAN No :

	Hesap Para Birimi : 

	Müşteri Adı :

	Tc Kimlik No : 


		Bankanızda yer alan yukarıda bilgilerini sunmuş olduğum hesabın sahibiyim. Kişisel sebepler ile bu hesaba artık ihtiyacım bulunmadığı için hesabın kapatılmasını talep etmekteyim. İlgili hesabın kapatılmasını ve hesapta bulunan bakiyenin tarafıma nakten ödenmesi için gereğini saygılarımla arz ederim. Tarih: 					

İsim Soyisim :				
		
İmza :					
	
Scroll to Top