Belediye Karla Mücadele Dilekçe Örneği

Karla Mücadele Nedir?

Özellikle kışın şiddetli kar yağışları sonucunda, yolların kapanması gibi durumlarda sorunu aşmak için yapılan çalışmalardır. Karla mücadele çalışmaları belediyeler tarafından da yapılmaktadır. Kimi zaman belediyenin kar temizlemeyi atlamış olduğu bölgeler olabilmektedir. Bu durumlarda yapılması gereken ilgili iletişim adreslerinden belediyeye ulaşmak ya da aşağıdaki dilekçe örneğini yazıp ilgili birimine teslim etmektedir. Detaylı bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Öte yandan, kar yoğunluğu olan bölgedeki karın çok fazla olmadığını düşünüyorsanız ve kendiniz temizlemek istiyorsanız, cüzi miktarlara satın alabileceğiniz kar küreği gibi aletlerle işinizi oldukça hızlı halledebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Karla Mücadele Çalışmaları İçin Belediye Telefon Numaraları

Karla mücadele kapsamında, belediyeler istenilen bölgelerde de kar temizleme çalışmaları yapmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan Türkiye’deki tüm şehirlerin belediye telefon ve faks numaralarına ulaşabilir ve karla mücadele kapsamında şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer talepleriniz için de bu numaralardan faydalanabileceğinizi unutmayınız.

Türkiye Belediyeler Birliği

Belediyeye Karla Mücadele Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Belediye karla mücadele amacıyla yazacağınız dilekçeye, öncelikle hitap edeceğiniz kurumla başlamalısınız. Aşağıdaki örnek dilekçede de görebileceğiniz gibi hitap edeceğiniz kurum için en alta Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü yazılmalıdır.

Ardından, dilekçenizde kar temizleme çalışması talep ettiğiniz bölgenin açık adresini belirtip, yazının sağ altına tarih, imza, ad-soyad eklemelisiniz. Son olarak da tarafınıza, belediye ve görevlilerin ulaşabilmesi için tekrardan adres ve telefon numarası bilgilerinizi de belirtmeyi unutmayınız.

Aşağıdan ilgili dilekçeyi word veya pdf formatında indirip, ister el yazınızla ister bilgisayar üzerinden kişisel bilgilerinize göre doldurup ıslak imzalı bir şekilde ilgili belediyeye teslim ediniz.

Belediyeye Karla Mücadele Dilekçe Örneği

        ........ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
          Fen İşleri Dairesi Başkanlığı
         Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğüne


    ...... ilçesi, ...... Mahallesi, ...... Sokak/Cadde, .... ada, .... parsel de bulunan ev/site/iş yeri önünden geçen yol için karla mücadele çalışması yapılmasını istiyorum.
    Bu hususta, gereğini bilgilerinize saygılarımla arz ederim. .../.../....


                               İmza
                             Ad Soyad
Adres :
Tel No :
Scroll to Top