Dilekçe ÖrneğiDilekçe Örnekleri, Dilekçe Nasıl Yazılır, Word Pdf Dilekçe İndir, Dilekçe Yazma, Dilekçe Örneği
dilekceornegi.com'a hoş geldiniz.
Anadolu Üniversitesi AÖF Kayıt Sildirme Dilekçesi

Anadolu Üniversitesi AÖF Kayıt Sildirme Dilekçesi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

Anadolu Üniversitesi – Açıköğretim Fakültesi (AÜ – AÖF), çevrimiçi ve materyal tabanlı eğitimiyle her yıl binlerce öğrencinin hayallerine kavuşmasını sağlıyor. Kimileri ikinci üniversite kapsamında özgeçmişini güçlendirmeyi hedeflerken kimileri de çalışırken eğitime devam edebilme imkanından dolayı açıköğretim fakültesini tercih edebiliyor.

AÖF’e kayıt yaptırmak isteyen adayların birden fazla başvuru yöntemi olabilir. Bunlardan bazıları; sağlık alanında lisans tamamlama, DGS, yatay geçiş olabilirken, bazıları da belirtildiği gibi ikinci üniversite veya YKS kapsamında olabilmektedir. Kayıt bilgilerine detaylıca ulaşabileceğiniz AÜ – AÖF’ün ilgili web sayfasını incelemek için buraya tıklayınız.

Yazımızın devamında Açıköğretim Fakültesinden kayıt sildirme konusuna ilişkin ayrıntıları öğrenebilir ve dilekçe örneğini word veya pdf formatında indirebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden (AÖF) Hangi Durumlarda Kayıt Silinir?

Öğrencinin kendi talebi doğrultusunda veya “Yükseköğretim Kurumundan Çıkarma Cezası” alması durumunda kayıt silme işlemi gerçekleştirilir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden (AÖF) Hangi Durumlarda Kayıt Silinir?

Öğrencinin kendi talebi doğrultusunda veya “Yükseköğretim Kurumundan Çıkarma Cezası” alması durumunda kayıt silme işlemi gerçekleştirilir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden Kayıt Nasıl Silinir?

Kayıt silme talebinizi içeren ıslak imzalı dilekçenizin ile nüfus cüzdanınızın fotokopisini fakülteye elden teslim ettiğiniz ya da posta/kargo yoluyla gönderdiğiniz takdirde kayıt silme işleminiz gerçekleştirilir.

Kayıt Sildirildikten Sonra AÖF’e Yatırılan Materyal Ücreti Geri Alınabilir mi?

Kayıt silme işlemi gerçekleştirilen öğrencilere materyal ücreti iade işlemi yapılmamaktadır.

Anadolu Üniversitesi Kayıt Yenileme (Ders Kaydı) Nedir?

Yukarıdaki açıklamalarımızda da belirttiğimiz gibi kayıt sildirmek geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Dolayısıyla bu kararı almadan önce iyice düşünmek yerinde olacaktır. Olası fikir değişikliğiniz için kayıt yenileme, diğer ismiyle ders kaydı işlemlerinden de kısaca bahsetmek istedik.

Açıköğretim Fakültesine (AÖF) kayıt yaptıran öğrenciler her yarıyıl başında bulunulan yarıyıl içerisindeki derslerini alabilmek için ders kaydı yaparlar. Ders kaydı yapmayan öğrenciler o yarıyıl içerisinde ders alamaz ve ders materyallerine ulaşamazlar. Bu nedenle öğrenciler her yarıyıl başında materyal ücretini yatırarak ders kaydı yapmalıdırlar.

Anadolu Üniversitesi AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Kayıt yenilemek isteyen öğrenciler akademik takvimde belirtilen tarihler arasında kayıtlı oldukları programa ait materyal ücretini yatırdıktan sonra ders seçimlerini yaparak kayıt yenileme işlemlerini yapabilirler. Ders kayıt işlemleri için buraya tıklayınız.

Anadolu Üniversitesi – AÖF İletişim Bilgileri

Kayıt sildirme, ders kaydı yenileme, harç ücretleri, sınav sonucuna itiraz vb. ile ilgili aklınıza takılabilecek her türlü sorunu/şikayeti, hatta önerinizi aktarabileceğiniz AÜ – AÖF iletişim bilgileri şöyledir:

Yazışma Adresi: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı 26470 Eskişehir/Türkiye

AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masası: 0850 200 46 10

Açıköğretim Destek Sistemi: https://aosdestek.anadolu.edu.tr

Not: Yazımızın sonunda yer alan Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt sildirme dilekçesi, Anadolu Üniversitenin resmi web sayfasından edinilmiştir. AÜ – AÖF kayıt sildirme işlemleri için başka bir form veya dilekçeye ihtiyaç yoktur.

Anadolu Üniversitesi AÖF Kayıt Sildirme Dilekçesi

AÜ – AÖF Kayıt Sildirme Sürecinde Faydalı Olabilecek Diğer Kaynaklar:

Dilekçe Örneği
error: