Türknet Abonelik İptali Dilekçe Örneği

Türknet Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

İptal etme konusunda birden çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler dört başlıkta uygulanmaktadır.

1) e-Devlet Üzerinden İptal Etme

Birçok işlemin e-devlet üzerinden yapılması gibi bu işlem de yapılmaktadır. e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra bulunan arama kısmına Türknet Abonelik Fesih Başvurusu yazın. Açılan ekrandaki gerekli yolları takip etmeniz durumunda isteğiniz olacaktır.

2) Elektronik Fax

Türknet iptal dilekçesi içerisinde yer alan önlü arkalı kimlik fotokopisi, abone / hizmet numaranız  ve e-posta ile birlikte iptal-faks@turknet.net.tr adresine bu dilekçeyi postalamanız. Fax Türknet’e iletilecektir. Gönderilen e-postanın abonelik ile eşleşmesi adına konu bölümüne abone numaranızı yazın. Bu işlem sonrasında size bilgilendirme gelecektir.

Abone numaranızı ve sistemlerimizde kayıtlı olan e-posta adresinizi öğrenmek için https://turk.net/online-islemler/kisisel-bilgiler adresini ziyaret edebilirsiniz. Talebinizi aldığımızda e-posta adresinize bilgilendirme göndereceğiz.

Örnek mail için tıklayınız.

3) Normal Fax

Normal fax yöntemi ile kimliğinizin arkalı önlü fotokopisi, abone/hizmet numaranız, iletişim bilgileriniz ve imzanızın yer aldığı dilekçeyi 0212 216 55 60 numarası ile faksa gönderin.

Abone numaranızı https://turk.net/online-islemler/kisisel-bilgiler sayfasından öğrenebilirsiniz.

4) Kargo/Posta

Hazırladığınız iptal dilekçesini dilerseniz kargo yoluyla dilerseniz kargolama yoluyla Türknet şirket adresine gönderebilirsiniz.

TurkNet Genel Müdürlük Adresi: Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Torun Center A Blok No: 74 A/89 Şişli/İstanbul

Not: Kargo ücreti gönderici ödemelidir.

Hizmet iptal talebinizi, abone/hizmet numaranızın, iletişim bilgilerinizin imzanızın ve önlü-arkalı kimlik fotokopinizin bulunduğu bir dilekçe ile 0212 216 55 60 numaralı faksımıza gönderebilirsiniz.

Bu devirde faks mı kaldı diye sorabilirsiniz. Haklısınız, ancak dilekçenizi ve kimlik fotokopinizi faks ile almamız yasal zorunluluk. İptal belgelerinizi takiben 24 saat içinde faturalamanızı durduracağız ve 7 gün sonra hizmetiniz otomatik olarak sonlanacak. İşleminiz tamamlandığında size SMS ile bilgi göndereceğiz.

İptal Süreci Nasıl İşler?

İptal dilekçenizi takiben 24 saat içinde faturalamanızı durduracağız ve 7 gün içerisinde hizmetiniz otomatik olarak sonlanacak. İşleminiz tamamlandığında size SMS ile bilgi göndereceğiz.

Yukarıdaki yöntemleri denediğinizde başarılı ya da başarısız bir bildirim almıyorsanız Online İşlem Merkezi üzerinden bize hemen destek kaydı bildirebilirsiniz. https://turk.net/online-islemler/bireysel-ilk-yardim

Not: Kurumsal abonelik iptallerinde firma kaşesini imza ile birlikte kullanmanız yararınıza olabilir.

Türknet Cayma Bedeli Nedir?

Eğer Türknet’ten aldığınız hizmet türü taahhütsüz ise iptal etmeniz durumunda cayma bedeli faturaya yansımayacaktır. Ancak eğer hizmet türünüz tahaahhütlü ise bir miktar cayma ücreti çıkabilir.

Türknet aboneliğinin iptaline ilişkin daha detaylı bilgi için TürkNet’in kendi hazırlamış olduğu içeriğe şuradan ulaşabilirsiniz.

Not: Dilekçe örneği Türknet’in sitesinden edinilmiştir.

Türknet Abonelik İptali Dilekçe Örneği:


                          .../.../.....

    TURKNET İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

   Aşağıda numaralarını belirttiğim sabit telefon ve internet hizmetimin ............... sebeplerden dolayı iptal edilmesini talep ediyorum.

Ad Soyad/Unvan:
Telefon No/Abone No:
İmza:

Ek:
1) Önlü arkalı kimlik fotokopisi

Not: Dilekçedeki gerekli alanları doldurduktan sonra dilekçenizi ve önlü arkalı kimlik fotokopinizi 0212 216 5560 numaralı faksa veya aşağıdaki adrese göndermeniz halinde gerekli işlemler başlatılacaktır.

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Torun Center A Blok No: 74 A/89 Şişli/İstanbul
Scroll to Top