Turkcell Fatura İtiraz Dilekçesi

“Turkcell Fatura İtiraz Dilekçesi” başlıklı içeriğimizde beklediğinizden fazla gelen Turkcell telefon/internet faturası borcuna nasıl itiraz edilebileceği ve ilgili dilekçe örneğini tüm detaylarıyla görebilirsiniz.

Günümüzde Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom’un sunduğu faturalı hat gibi kullanma miktarına bağlı olarak aylık borç ödediğimiz hizmetler, kimi zaman faturalandırma döneminde çıkardığı borç ile abonelerini şaşırtabilmektedir. Yazımızın devamında, böyle bir sorunla karşılaşıldığında yapılabileceklere ilişkin fikir sahibi olabilirsiniz.

Turkcell

Turkcell, Türkiye merkezli teknolojik iletişim operatör şirketidir. Turkcell şirketi; fatura borcunuza ilişkin şikayet, talep, borç sorgulama ve fatura ödeme hizmetlerini de internet sayfası üzerinden gerçekleştirme imkanı tanımaktadır.

Turkcell internet adresine (ana sayfa) ulaşmak için buraya tıklayınız.

Turkcell İletişim Bilgileri

Herhangi bir şikayet, öneri veya talebinizi bir dilekçe iletmeden önce aşağıdaki kanallar aracılığıyla da sorununuzu dile getirebilirsiniz.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş Adresi: Turkcell Küçükyalı Plaza, Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi No:20 Küçükyalı Ofispark B Blok – Maltepe / İSTANBUL

Turkcell Genel Müdürlük Telefon No: 0 212 313 10 00

Turkcell Müşteri Hizmetleri Telefon No: 532 (Turkcelliler için) ya da 0532 532 0000 (Diğer operatörler ve sabit hatlar için)

Turkcell Denetim Mercii: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Turkcell Tüketici Şikayet Formu: https://www.turkcell.com.tr/tr/tuketici-sikayetleri

Turkcell Fatura ve Fesih İşlemleri

Turkcell, fatura işlemleriyle ilgili herhangi bir durumu yukarıdaki iletişim kanalları aracılığıyla iletebileceğinizden bahsetmiştik. Olası hatalı telefon faturasına nasıl itiraz edileceği konusuna geçmeden önce fatura ödeme ve borç sorgulama işlemleri için de resmi internet adreslerini belirtmek istedik.

Fatura ödeme ve borç sorgulama işlemlerini Turkcell’in internet sayfasından yapabileceğiniz gibi e-Devlet üzerinden de aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca fatura işlemleri dışında e-Devlet üzerinden abonelik fesih, abonelik başvurusu, ödeme bilgileri sorgulama gibi detaylı her türlü işlemi yapabilirsiniz. İlgili internet adreslerine aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Turkcell – Borç Sorgulama ve Ödeme

Turkcell – e-Devlet

Turkcell Faturasına Nasıl İtiraz Edilir?

Günümüzde çok nadir yaşanmak ile birlikte kimi zaman fatura bedeli, gerçek kullanım bedelinden daha fazla gelebiliyor. Faturalar yanlış okunabiliyor. Böyle bir durum ile karşılaştığını düşünen kullanıcıların faturaya itiraz etme hakkı bulunuyor. Peki, yüksek gelen telefon veya internet faturasına nasıl itiraz edilir?

Yüksek gelen Turkcell telefon ve internet faturasına itiraz için, kişinin itiraz ettiği fatura ve kimliği ile birlikte kurumun genel müdürlüğüne bir dilekçe yazarak şikayetini iletmesi gerekiyor. Bu aşamada fatura ödenmeli midir? Faturanın son ödeme süresi dolmadıysa, fatura ödenmeden de itiraz edilebiliyor. Ancak, faturanın süresi dolmuşsa bedelin ödenmesi gerekebilir. Bu durumda itiraz haklı kabul edilirse, ödenen fazla bedel bir sonraki fatura bedelinden düşülerek geri iade ediliyor. 

Telekomünikasyon hizmeti sunan şirketlerin bağlı olduğu üst bir devlet kurumu vardır. Örneğin Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell gibi telekomünikasyon hizmeti veren şirketler, Ulaştırma Bakanlığına bağlıdır. Buna rağmen, özel firmalar aylık faturalandırma yaparken kendi prosedürlerini uygular. Dolayısıyla bu firmaların üst kuruma şikayet edilmesi çok anlamlı değildir.

Bu yüzden yapılması gereken bizzat ilgili kuruma/kuruluşa başvurmaktır. Başka bir deyişle, kullandığınız hat Vodafone, Turk Telekom veya Turkcell gibi iletişim hizmeti veren şirketler ise doğrudan bu kurumlara fatura itiraz dilekçesi sunulması daha yerinde olacaktır. İlgili dilekçe örneğini aşağıda görebilirsiniz.

Not: Turkcell faturası ile ilgili tüm ayrıntılar, gerekçeleriyle somut olaya uygun olmak kaydıyla belirtilmelidir. Aşağıdaki dilekçede, genel olarak herkesin yararlanabileceği ve sizin doldurmanız için uygun boşlukların bırakıldığı örnek bir dilekçe görebilirsiniz. Öte yandan aşağıdaki dilekçe örneği, telefon faturasına itiraz için yazılmış olsa da internet faturasına itiraz için de kullanılabilir. Dilekçede doldurmanız için bırakılan boşluklar haricinde, kişisel bilgilerinize ve yaşadıklarınıza göre ilgili eklemeleri/çıkarmaları yapabilirsiniz.

Turkcell Telefon Faturasına İtiraz Dilekçe Örneği
    TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE


HAT SAHİBİ:

T.C. NO  :

ADRES   :

GSM NO  :

KONU   : .../.../.... tarihli telefon faturasına itirazımın sunulmasından ibarettir.

AÇIKLAMALAR:
    Kurumunuzun .... ... .. .. telefon numaralı müşterisiyim. .../.../.... tarihinde tarafıma gelen faturanın ...... TL tutarında olduğu gözükmektedir. Ancak, aylık paketim kapsamında ne dakika ne SMS ne de internet aşımı yapmış bulunmaktayım. Herhangi bir yurt dışı konuşmam da olmadı. Dolayısıyla söz konusu tutarın oluşmasının mümkün olmadığını, son faturalandırmada bir yanlışlık olduğunu düşünmekteyim. İlgili durumun incelenerek faturada yapılan yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda açıkladığım nedenlerle, .../.../.... tarihinde tarafıma yansıtılan fatura tutarındaki yanlışlığın düzeltilmesini ve tarafıma bu konuda bilgi verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. .../.../....


                      Ad Soyad (Hat sahibi)
                               İmza

Ekler:
  1.	Kimlik fotokopisi
  2.	İtiraz edilen tutarı gösterir belge
Turkcell Fatura İtiraz Dilekçesi
Scroll to Top