Kablonet (Uydunet) Abonelik İptali Dilekçe Örneği

Türksat Kablonet

Kablonet, ya da 2008-2016 yılları arasında kullandığı adıyla Uydunet, Türksat tarafından işletilip Türkiye’de 24 kentte Kablo TV şebekesi üzerinden hizmet veren bir internet servis sağlayıcısıdır. Kablonet’te doğrudan evlerdeki kablolu televizyon hattına takılan bir modem ile internet sağlanır. Modemler DOCSIS sistemine göredir. Bu nedenle sabit telefon hattına gerek olmadan da abone olunabilmektedir. Abone olabilmek için halihazırda KabloTV abonesi olunması gerekmektedir.

Türksat Kablonet Tarihçesi

KabloNET İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla 1997 yılında Türk Telekom ile yapılan sözleşme gereği Gelir Paylaşımı esaslı olarak kurulmuştur. KabloTV’nin Türk Telekom’un özelleştirilmesi sonrası Türk Telekom’dan ayrılarak Türksat’a bağlanmasıyla Kablonet’in işletmesi Türksat’a geçmiştir. 2008 yılında Türksat tarafından adı Uydunet olarak değiştirilmiştir.

Kasım 2016’da Uydunet adından Kablonet’e geri dönülmüştür. Turkcell Superonline ve Vodafone Net firmaları ile altyapı paylaşım protokolü imzalanmıştır. Günümüzde Turkcell Superonline ve Vodafone Net firmaları kendi altyapılarının yanında Kablonet altyapısı üzerinden de internet servis sağlayıcılığı yapabilmektedir.

2019 Yılında Sikayetvar.com tarafından düzenlenen A.C.E Awards 2019 (Achievement in Customer Excellence) Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri kapsamında KabloTV ve Kablonet dijital yayın ve internet kategorilerinde 4.kez lider seçildi.

Türksat Kablonet Hizmeti Hakkındaki Şikayetimi Nasıl Bildirebilirim?

Türksat Kablonet internet hizmetinizle ilgili bazı şikayet ettiğiniz durumlar olabilir. Bunlardan bazıları; internet altyapı yetersizliği, internet çekim kuvveti yetersizliği veya internet hızı düşüklüğü olabilir. Bu gibi durumlarda Türksat çağrı merkezine başvurabilir veya yine Türksat’ın websitesinde yer alan iletişim formunu doldurarak şikayetinizi iletebilirsiniz.

Türksat çağrı merkezi telefon numarası: 126 ve 0 850 804 4444

Türksat iletişim formu için: https://www.turksatkablo.com.tr/iletisim

Türksat Kablonet İnternet Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Türksat Kablonet abonelik fesih işlemleri için 2 yöntem bulunmaktadır. Bu iki yönteme ilişkin detaylı bilgileri aşağıda sizlere sunduk.

 • 1. Yöntem: e-Devlet Yolu ile Abonelik Fesih Başvurusu

İlk yöntem ikinci yönteme göre çok daha pratiktir. Yapmanız gereken tek şey, e-Devlet sistemine girip Türksat Kablonet – Abonelik Fesih Başvurusu sayfasında ilgili adımları tamamlamak. Türksat Kablonet – Abonelik Fesih Başvurusu e-Devlet sayfasına erişmek için tıklayınız.

 • 2. Yöntem: Bizzat veya Faks Yolu ile Abonelik Fesih Başvurusu

Abonelik fesih işlemlerinizi, Türksat A.Ş. İl Müdürlüklerine ve Türksat İş Ortağı noktalarına bizzat başvurarak veya aşağıda iletişim bilgileri yer alan il müdürlüklerine faks göndererek yapabilirsiniz.

Faks yoluyla abonelik fesih işlemlerini gerçekleştirmek isteyen müşteriler, iletişim bilgilerinin ve fesih taleplerinin yer aldığı dilekçe (yazımızın sonunda örnek dilekçeyi görebilirsiniz.) ve kimlik fotokopilerini, aboneliklerinin bulunduğu ile ait il müdürlüklerine faks yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Türksat çatısı altında çalışan yetkili personeller, İletişim bilgileri doğru ve eksiksiz olan müşterilerle, beyan ettikleri telefon numaraları üzerinden taleplerinin teyidi maksadıyla irtibata geçerek, abonelik fesih işlemi gerçekleştirecek ve sonrasında gerekli bilgilendirmede bulunacaktır.

Türksat İl Müdürlükleri:

 • Türksat A.Ş. Adana İl Müdürlüğü: Huzurevleri Mah. Türkmenbaşı Bulvarı Canoğlu Plaza No:60/B – Çukurova / Adana – Telefon: 0 850 804 44 44 – Fax: 0 322 225 20 02
 • Türksat A.Ş. İstanbul İl Müdürlüğü (Anadolu Yakası): İçerenköy Mahallesi Topçu İbrahim Sokak No:4/B (Kozyatağı 3 Nolu Metro Çıkışı) – Ataşehir / İstanbul (And.) – Telefon: 0 850 804 44 44 – Fax: 0 216 327 24 37
 • Türksat A.Ş. İstanbul İl Müdürlüğü (Avrupa Yakası): Osmaniye Mah. Şirin Sok. No:27/1 34146 – Bakırköy / İstanbul (Avr.) – Telefon: 0 850 804 44 44 – Fax: 0 212 583 65 66
 • Türksat A.Ş. İzmir İl Müdürlüğü: Akdeniz Mahallesi Halit Ziya Bulvarı No:74/A – Konak / İzmir – Telefon: 0 850 804 44 44 – Fax: 0 232 445 84 84

Not: Diğer illerde bulunan Türksat İl Müdürlüğü veya abonelik merkezlerinin iletişim bilgilerine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak erişebilirsiniz. Listede yer almayan bir şehir varsa da Türksat müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Türksat İl Müdürlükleri (tam liste) için tıklayınız.

Türksat Kablo çağrı merkezi telefon numarası: 126 veya 0 850 804 4444

Kablonet (Uydunet) Abonelik İptali Dilekçe Örneği
TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV ve İŞLETME A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE


Konu: Abonelik fesih isteminden ibarettir.

   Aşağıda abonelik numaralarını belirttiğim sabit telefon ve internet hizmetimin ....................... nedenlerden dolayı iptal edilmesini talep ediyorum.


                           .../.../....
                             Ad Soyad
                               İmza

Adres     : 
T.C. Kimlik No : 
Telefon No   :
Abone No    :

Ek:
  1. Nüfus cüzdanı fotokopisi

Kablonet (Uydunet) Abonelik İptali Sürecinde Faydalı Olabilecek Kaynaklar:

Scroll to Top