Araç Takip Formu Örneği

Araç Takip Formları çeşitli amaçlar ile düzenlenebilmektedir. Genel olarak araçların trafikte seyretmesi için gerekli olan Trafik sigortası , Kasko Sigortası , TüvTürk Fenni Muayene , Egzost Muayenesi , Periyodik Bakım , Kış Lastiği Devri gibi işlemlerinin takip edilmesi, Araç kilometrelerinin takip edilmesi , Araç Kiralama şartlarına uygun seviyede kullanılması gibi amaçlar ile düzenlenirler.

Araç Takip Formu Çeşitleri

Araç Takip formları genel olarak araç kullanım çizelgesi , kilometre takip formu , bakım onarım masraf takibi , kilometre takibi , köprü otoyol geçiş ücretleri takibi formları gibi birçok çeşit formlar olarak düzenlenir, tek bir formda bu kadar çok parametrenin takip edilmesi kullanım zorluğu yarattığı için amacına uygun ve anlamlı bilgiler içeren birkaç form kurum ihtiyacına göre düzenlenmelidir.

Bizim sizle paylaşacağımız formlar genel ihtiyaçları karşılar biçimde düşünülmekte ve paylaşılmaktadır, kendi kurumunuzun özel ihtiyaçları olabileceği için notlar kısmını başlığını değiştirerek veya bölerek kendi bilgi ihtiyacınız için kullanabilirsiniz.

Motorlu Araç Yolculuk Kullanıcı Yakıt Takip Formu Örneği

Aşağıda sizinle paylaşacağımız Motorlu Araç Yolculuk Kullanıcı Yakıt Takip Formu aracın her bir yolculuğunu birer satır olarak kayıt altına aldığınız veya aracın her bir gününü kayıt altına aldığınız bir formdur, bu form ile araçların hangi saatler arası görevde olduğunu , günbaşı çıkış kilometrelerini , alınan yakıt tutarlarını ve litrelerini, hangi kullanıcının aracı hangi zaman aralıklarında kullanmış olduğunu takip edebilirsiniz.

Motorlu Araç Genel Takip Formu Örneği

Motorlu Araç Genel Takip Formu motorlu aracın günlük hareketlerini yakıt tüketimini kullanıcısını değil, Motorlu aracın genel yolda tutma gerekliliklerini masraflarını ve idari kanuni sorumluluklarını takip etmek için kullanabileceğiniz bir formdur.

Araç Genel Takip Formu ile aracın bakım tarihlerini , fenni muayene tarihlerini , Trafik Sigortası Geçerliliği , Kasko Sigortası Geçerliliği , Hasar ve Kaza Takibini , TüvTürk Muayene Geçerliliğini , Egzost Muayene Geçerliliğini , Ulaştırma Bakanlığı Taşıma Belgesi Takibini ve Araç Kartı geçerlilik takibini yapabileceğiniz bir formdur.

Motorlu Araç Genel Takip Formu 
Araç Plakası : 			Tarih : 			Sorumlu :


Motorlu Taşıt Vergisi :
1. Taksit Ödeme Tarihi ve Tutarı : 
2. Taksit Ödeme Tarihi ve Tutarı : 

Araç Muayene Bilgileri : 
TüvTürk Muayene Geçerlilik Tarihi  :
Egozst Emisyon Ölçümü Geçerlilik Tarihi  :
LPG CNG Sistemi Sızdırmazlık Ölçüm Geçerlilik Tarihi : 

Araç Sigorta Bilgileri : 
Zorunlu Trafik Sigortası Şirketi ve Bitiş Tarihi : 
Kasko Sigortası Şirketi ve Bitiş Tarihi : 
Taşınan Eşya Sigortası Şirketi ve Bitiş Tarihi :  

Araç Servis Bilgileri : 
Son Yapılan Bakım : 
Yağ Filitre Bakımı Tarihi ve Kilometresi : 
Ağır Bakım Tarihi ve Kilometresi :
Bir Sonraki Bakım : 
Yağ Filitre Bakımı Tarihi ve Kilometresi : 
Ağır Bakım Tarihi ve Kilometresi :

Ulaştırma Bakanlığı Yetki Belgeleri : 
Yetki Belgesi Türü ve Geçerlilik Tarihi : 
Araç Kartı Geçerlilik Tarihi : 

Lastik , Lastik Değişimi :
Lastiklerin Satınalınma Tarihi : 
Aracın Üstündeki Lastik Türü : 
(4Mevsim / Kış ) Son Değişim Tarihi : 
(4Mevsim / Kış ) Bir Sonraki Değişim Tarihi : 
Lastik Rotasyon ve RotBalans Servis Tarihi ve Kmsi : 

Kaza ve Hasar Takibi : 
Sigorta Şirketi , Sigorta Türü ve Poliçe No: 
Hasar Dosya No : 
Başvuru Tarihi : 
Kapanma Tarihi : 

Otomatik Geçiş Sistemi Bakiyeleri :
HGS / OGS Bakiyesi : 
Son Kontrol Tarihi : 
Son Yapılan Ödeme Tutarı : 
Son Yapılan Ödeme Tarihi : 

NOTLAR : 

Yukarıda paylaşmış olduğumuz araç takip formları iki ayrı form olarak düzenlenmiştir aracın günlük hareketliliğini araç kilometre takip formu , araç yakıt takip formu araç kullanım takibi formu gibi tüm ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz motorlu araç kullanıcı yolculuk ve yakıt takip formu ile kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Aracın genel idari konulardaki takipleri için de ikinci form olan motorlu araç genel takip formunu kullanabilirsiniz.

Genel Takip Formundan bir kopyayı araç ruhsatı içerisine veya araç üzerindeki yolculuk evrakları dosyasına son güncel hali ile bırakmanız faydalı olacaktır, bu sayede gözden kaçan bir tarih ve işlem olmaması araç kullanıcısı tarafından da takip edilebilir.

Araç yolculuk kullanıcı yakıt takibi formu ise şirket sekreterlik yazıişleri veya motorlu araçlar birimlerinde veya lojistik sorumlusunda bulunabilir, günlük veya yolculuk başı bu formlardan alınan çıktıları kalem ile doldurabilirler, daha sonra elektronik ortamda takip ve düzenlemesi yapılarak araç hareketliliği , yakıt tüketimi , sefer sayıları gibi tüm konular takip edilebilir.

Scroll to Top